خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زهرا سلطان پناه از کارآفرینان برتر استان یزد است که با کوهی از اراده، همت و پشتکار قوی توانسته خودش را به‌عنوان کارآفرین نمونه در حوزه منابع طبیعی کشاورزی مطرح کند و در این زمینه خوش بدرخشد. این بانوی کارآفرین یزدی موفق شده است با روی آوردن به عرصه تولید برای 20 نفر اشتغالزایی کرده و اقتصاد مقاومتی را در عمل معنا کرده است.

کارآفرینی و توسعه آن این روزها یکی از دغدغه‎های مسئولان برای حل معضل بیکاری است و مسئولان امر با ارائه راهکارها و همایش‎های مختلف به دنبال این هستند که جامعه را به سمت به‌کارگیری توانایی‎های و استعدادهای خلاق برای تولید، در عرصه‎های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی سوق دهند.
آنچه مورد تائید همگان قرار دارد این است که بهترین‎ها در عرصه‎های اقتصادی و اجتماعی جهان اکثراً به دلیل پاسخ به توانایی درونی و خودباوری خود را به این جایگاه رسانیده‌اند.

زهرا سلطان پناه از کارآفرینان برتر استان یزد است که با کوهی از اراده، همت و پشتکار قوی توانسته خودش را به‌عنوان کارآفرین نمونه در حوزه منابع طبیعی کشاورزی مطرح کند و در این زمینه خوش بدرخشد.

وی با اشاره به اینکه موفقیت یک زن یا مرد در گرو همکاری‌، همیاری‌، حمایت و پشتیبانی خانواده است، گفت: خانواده به‌عنوان الگو و پشتیبان مناسب در راستای کارآفرین شدن نقش به سزایی را ایفا می‌کنند، در این عرصه همه پشتم بودند و من را حمایت کردند و اگر حمایت‌های آنان نبود من نمی‌توانستم موفق شوم.

این بانوی کارآفرین موفق یزدی در خصوص شروع کار خود، اظهار داشت: کار من از حضور در یک پروژه بین‌المللی به نام منارید شروع شد، این پروژه در تقویت و ایجاد مدیریت یکپارچه منابع طبیعی از اهمیت به سزایی برخوردار است؛ همچنین در تقویت نقش زنان در فعالیت‌های مشارکتی نیز سهیم بوده است.

سلطان پناه با اشاره به اشتغال‌زایی خودش برای 20 نفر، افزود: در حال حاضر بازار کار بنده از رونق خوبی برخوردار است، چنانچه توانسته‌ام در زمینه تولیدات کشاورزی مرکزی برای تولیدات بانوان را راه‌اندازی کنم و برای بیست نفر اشتغال‌زایی کنم، همچنین توانسته‌ام سایت گیاهان دارویی را راه‌اندازی کنم و همراه با نیروی کاری خود بتوانیم در این راستا دارویی گیاهی نیز تولید کنیم.

وی تصریح کرد: به جوان‌ها توصیه می‌کنم خودشان تولیدکننده کار و اشتغال برای خود باشند و با خلاقیت و داشتن ایده‌های نو کار خود را آغاز کنند و باید این عقیده را در خود بیدار کنند که کار در جامعه فراوان است ولی انسان خودش هم باید در برابر برخی از مشکلات مقاوم باشد و در اینجاست که باید روحیه اعتمادبه‌نفس را در خود بیدار کرده و جمله «خواستن توانستن است» را در عمل به همگان ثابت کند.

این بانوی فعال اقتصاد مقاومتی در یزد یکی از دلایل افزایش بیکاری و عدم اشتغال جوانان را وام‌های سنگین نهادهای حمایتی و در اختیار قرار ندادن زیرساخت و زمین برای آغاز به کار آن‌ها دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر، زنان در کشور ما به‌عنوان نیمی از جامعه، نه‌تنها دیگر خانه‌نشین نیستند؛ بلکه متقاضیان مهارت دیده و دارای تحصیلات عالیه‌ای هستند که از این نظر حتی در برخی از زمینه‌ها بر مردان برتری یافته‌اند.

سلطان پناه در بخشی از سخنان خود در خصوص احساس خود از کارآفرین بودن عنوان کرد: از اینکه آدمی بتواند با این فعالیت‌های خود هم برای خودکاری کرده باشد و هم اینکه یک‌لقمه‌نان به دست چند تای دیگر بدهد، احساس خوبی در آدم به وجود می‌‌آید که در این راستا باایمان به خداوند، توکل،. پشتکار و اعتمادبه‌نفس توانستم به جایگاهی که مدنظرم بود دست‌یافتم.

وی با اشاره به اینکه کارآفرین شدن با توجه به شرایط اقتصادی امروز در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است، اذعان کرد: با توجه به شرایط امروزه اگر کسی بتواند کارآفرین باشد، از پشتوانه اقتصادی محکمی نیز برخوردار است؛ همچنین با این وضعیت اشتغال امروزه آدمی باید توانایی خود را محک بزند که در این راستا می‌تواند با این کار خود الگو و مشوق مناسبی برای دیگران به‌حساب آید.

این بانوی کارآفرین موفق یزدی ضمن ضرورت و اهمیت کارآفرینی زنان، خاطرنشان کرد: موفقیت زنان در کارآفرینی در جوامع نه‌تنها سبب سودهای اقتصادی می‌شود، بلکه منافع اجتماعی و فرهنگی هم ایجاد می‌شود، در این راستا خیلی مبارزه کردم، چراکه قبول کردن یک زن تو اجتماع برای همگان خیلی سخت است و نمی‌توانند قبول کنند که زن هم می‌تواند موفق بوده و حرفی برای گفتن داشته باشد، ولی من با پشتکاری که داشتم در این راستا با تمام تلاش مبارزه کردم و توانستم فرهنگ آن‌ها را عوض کرده و به آن‌ها بفهمانم که زن فقط برای خانه آفریده نشده و از او کارهای زیادی برمی‌آید.

سلطان پناه با تأکید بر نقش حمایت مسئولین در جهت رونق بخشیدن به شعار سال، افزود: مسئولین برای پیروی از این شعار باید قشر زحمت‌کش را مدنظر قرار داده و از آن‌ها حمایت کنند تا برای آن‌ها یک دلگرمی به‌حساب آید؛ چراکه آن‌ها نه‌تنها در این راستا سربار دیگران نبوده‌اند، بله توانسته‌اند باری از دوش جامعه بردارند و افتخاری برای جامعه به‌حساب آیند و در این جهت انتظار دلگرمی و حمایت بیشتری از مسئولین دارند.

منبع: خبرگزاری فارس

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید