خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطور که ورزشکاران به نظم و انضباط، کار گروهی و عزم خود معروف هستند، بسیاری از کارآفرینان هم  این مهارت‌ها را برای موفقیت در دنیای کسب و کار به کار برده‌اند.

از همین رو ، در ادامه این مقاله شباهت‌هایی که میان کارآفرینان و ورزشکاران وجود دارد  را با هم بررسی می‌کنیم:

شور و اشتیاق:
در کارآفرین: اکثر کارآفرینان با اشتیاق به‌دنبال کسب‌وکارشان هستند. این نیرویی است که آن‌ها را قادر به شب بیداری‌های بی‌وقفه، کار کردن‌های آخر هفته و از دست دادن تعطیلات، می‌کند. در واقع وجود باوری صادقانه به کاری که انجام می‌دهند، می‌تواند در روزهای سخت، به یاری‌شان بیاید.
در ورزشکار: ورزشکارانی که در حرفه‌شان موفق هستند، علاقه خود را به ورزش نشان می‌دهند. به‌طورکلی ورزشکاران در "خوردن، خوابیدن و رویاهایشان" با ورزش حرفه‌ای‌شان زندگی می‌کنند.

استقامت:
در کارآفرین: کارکردن در شرایطی که همه چیز به خوبی پیش می‌رود، آسان است؛ اما کارآفرین موفق، حتی زمانی که همه چیز دشوار است، هم به خوبی کار می‌کند. هنگامی‌که کارآفرین با شکست مواجه می‌شود، ناامید نمی‌شود بلکه سعی می‌کند علی‌رغم مشکلات احتمالی که ممکن است رخ دهد؛ راه‌هایی را برای موفقیت پیدا کند.
در ورزشکار: ورزشکارانی که می‌خواهند فراتر از وضعیت معمول حرکت کنند، باید دارای سطح بالایی از استقامت باشند. این ویژگی موجب می‌شود تا ورزشکار حتی در خارج از فصل نیز تمرین کند و حتی پس از مصدومیت به بازی بازگردد.

چشم‌انداز:
در کارآفرین: دیدن مسیر موفقیت و چشم انداز کسب و کار، ویژگی‌ای است که کارآفرینان از آن برخوردارند. کارآفرین می‌تواند چشم‌اندازی را برای کسب‌وکارش تعیین کند.
در ورزشکار: ورزشکار موفق از نگرشی مثبت و روشن نسبت به خود برخوردار است. او خودش را به عنوان یک برنده باور دارد. ورزشکاران موفق می‌توانند نتیجه نهایی بازی را تصور کنند و مطمئن باشند که پیروز خواهند شد. صرف‌نظر از احتمالاتی که پیش روی آنان قرار دارد، اغلب طرز فکری منسجم دارند.

اعتمادبه‌نفس:
در کارآفرین: کارآفرین دارای اعتمادبه‌نفسی است که می‌تواند باعث موفقیت وی شود و البته تمایل به ریسک آنان به خاطر همین اعتمادبه‌نفس است. آن‌ها می‌دانند که به دلیل اعتمادبه‌نفس در توانایی‌های‌شان در موقعیتی منحصربه‌فرد نسبت به دیگران قرار دارند.
در ورزشکار:‌ برای شرکت در بازی که هزاران نفر تماشاگر دارد و تعیین‌کننده بهترین بازیکن مسابقات است، سطح اعتمادبه‌نفس ورزشکار، عامل مهمی در حفظ آرامش و عملکرد صحیح او است. کسانی که از اعتمادبه‌نفس‌شان به‌عنوان ابزاری سودمند استفاده می‌کنند، از سطح بالایی از موفقیت برخوردار خواهند شد.

انعطاف‌پذیری:
در کارآفرین: کارآفرین نیاز به انعطاف‌پذیری دارد. توانایی ایجاد تغییرات، قبول مسئولیت‌های شغلی اضافه بر سازمان یا قابلیت هدایت و حرکت کسب‌وکار در جهتی دیگر، ویژگی‌های کلیدی برای کارآفرین موفق است.
در ورزشکار: بازی حرفه‌ای نیاز به انعطاف‌پذیری دارد. شرایط آب و هوایی، عرصه‌های بازی، موقعیت میدانی، هم‌تیمی‌ها، مربیگری و غیره متغیرهایی هستند که ممکن است بدون پیش‌بینی قبلی تغییر کنند. انعطاف‌پذیر بودن برای ورزشکار موفق ضروری است.

تحمل ترس:
در کارآفرین: ترس می‌تواند موجب محدودیت در ایجاد کسب‌وکار، سرمایه‌گذاری در حوزه‌ای ناشناخته یا درخواست تأمین مالی برای محصولی ناآشنا شود. کارآفرین باید بتواند فراتر از ترس‌هایش حرکت کند.
در ورزشکار: ترس از رقابت در عرصه‌ها و میدان‌های بزرگ و در برابر ورزشکاران حرفه‌ای، ممکن است ورزشکار را فلج کند. ورزشکار موفق، فراتر از ترس عمل می‌کند.

درک همبستگی بین کارآفرینان و ورزشکاران می‌تواند در ایجاد ورزشگاه‌ها و ادارات تجاری مرتبط با علوم ورزشی مفید باشد. با داشتن بعضی از ویژگی‌های مشابه، کارآفرین و ورزشکار گرچه لباس‌های متفاوتی برای کارشان بر تن دارند، اما مشاغل خود را به شکلی مشابه انجام می‌دهند.

مترجم: مارال مختارزاده (کارشناس ارشد کارآفرینی)
منبع: cleverism.com

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید