خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیرمرد ۵۵ ساله کم بینای شهرکردی با راه‌اندازی مرکز تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی توانست زمینه اشتغال تعداد جوان را فراهم و مشوقی باشد برای جوانان دیگر که به سمت کارآفرینی روی بیاورند.

با داشتن پشتکار و کمی خلاقیت می‌توان مسیر زندگی را متحول ساخت و ایده‌های خام را از مسیر بالقوه به سمت بالفعل شدن هدایت کرد. افراد زیادی در جامعه هستند که با تلاش و اراده خود توانستند این مسیر را طی کنند و نام کارآفرین را در کارنامه خویش رقم زنند.

افراد زیادی در این مرز و بوم هستند که با تلاششان موفق شدند، آرزوهای خود را به تولید انبوه و برای هم نوع خود فرصت شغلی ایجاد کنند. سخن از پیرمرد پاسدار کم بینای 55 ساله شهرکردی است که با پشتکار و اراده توانست به عنوان یک کارآفرین برای تعدادی جوان شغل ایجاد کند و 10 نفری هم بعد از یادگیری این شغل خودشان کار و کاسبی جدا راه‌اندازی کردند.

شیرعلی امیدی متولد سال 1342 و پاسدار بازنشسته است و فوق دیپلم بهداشت محیط دارد، سال 1360 با توجه به علاقه شدیدی که به سپاه دارد با مدرک دیپلم وارد سپاه می‌شود بعد از مدتی در دوره‌های بهداشت و درمان شرکت کرد و به عنوان مسئول بهداری سپاه انتخاب شد و در اواخر دوره فعالیتش در موسسه تامین درمان بسیجیان مشغول به خدمت بود.

وی چگونه کارآفرین شدنش را به این شکل بیان می کند: با توجه به اینکه من در بهداری سپاه مشغول به خدمت بودم بعد از بازنشستگی تصمیم گرفتم یک مرکز تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی راهاندازی کنم که با این کار علاوه بر ایجاد اشتغال برای تعدادی جوان بتوانم در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز گامی بردارم.

امیدی گفت: کارم را از سال 85 با سرمایه اولیه 6 میلیون تومان که آن هم از پول فروش ماشینم بود در یک مغازه 24 متری شروع کردم و بعد از آن 5 میلیون تومان از سپاه تسهیلات دریافت کردم و کارم را گسترش دادم و خوشبختانه در حال حاضر سالانه حدود 70 میلیون تومان درآمد دارم.

وی افزود: تجهیزات پزشکی و داندانپزشکی که داریم علاوه‌ بر تأمین نیاز بیمارستان‌های شهرکرد برای شهرستان‌های بروجن، لردگان و فارسان هم ارسال می‌شود اما یکی از مشکلاتی که ما در این حوزه داریم این است که پرداخت هزینه این تجهیزات توسط مراکز درمانی حدود 2 سال زمان می‌برد.

امیدی با اشاره به وضعیت بینایی خود می‌گوید: بنده یک فرد کم بینا یا بهتر است بگویم نابینا هستم اما با راه‌اندازی این مرکز خواستم مشوقی باشم برای جوانان دیگر و حتی فرزندان خودم که بدانند انسان محدود نیست می‌تواند در هر موقعیت و وضعیت کارآفرینی کند و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشد.

این کارآفرین گفت: همیشه دوست داشتم کمکی باشم برای افراد نیازمند به دارو و زمانی هم که در بهداری سپاه بودم عموم مردم را ویزیت می‌کردیم و الان هم تا جایی که بتوانم مشکلات داروییشان را برطرف می‌کنم.

امیدی می‌گوید: ما در استان مشاوره تحصیلی و ازدواج داریم اما اگر بتوانیم یک مشاوره شغلی داشته باشیم که بتوانند جوانان را راهنمایی کنند کمک بزرگی به جوانان ما است.

وی گفت: جوانانی هم که قصد دارند وارد این عرصه و شغل ما شوند باید از قبل یک زمینه و تجربه کاری داشته باشند تا بتوانند موفق شوند.


منبع: خبرگزاری تسنیم
* انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در «ماهنامه کارآفرین ناب» لزوماً به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید