خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک جوان 19 ساله با راه اندازی کارگاه جوراب ‌بافی برای پنج نفر در استان البرز کارآفرینی کرد.


این مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز گفت: 25 سال پیش پدرم در یک سانحه رانندگی صدمه دید و به دلیل مشکل اعصاب و روان توان اداره زندگی را از دست داد.

وی افزود: مادرم از زمانی که من 9 ساله بودم عهده‌دار امور خانواده شد، همزمان با توصیه یکی از نزدیکان با مراجعه به کمیته امداد تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتیم و حدود 10 سال است که از خدمات این نهاد بهره‌مند هستیم.

وی با بیان اینکه مادرش به دلیل وضعیت حاد پدر نمی‌توانست خارج از خانه کار کند افزود: معیشت خانواده ما با کمک امداد و خیران تأمین می‌شد و من در دوران تحصیل با حمایت حامیان طرح محسنین و کمک امداد درس خواندم و دیپلم گرفتم.

این جوان کارآفرین البرزی ادامه داد: پس از دیپلم در یک تولیدی جوراب به‌ صورت رایگان مشغول به کار شدم تا کار را یاد بگیرم، سپس مدتی در یک تولیدی دیگر کارکردم تا با دریافت حقوق ماهانه کمک‌ خرج خانواده باشم.

این مددجوی کمیته امداد اضافه کرد: با توجه به تجربه‌ای که در تولیدی جوراب کسب کرده بودم تصمیم گرفتم مستقل شوم و برای خودم کارکنم بنابراین با مراجعه به کمیته امداد و راهنمایی شغلی مشاوران این نهاد 300 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال دریافت کردم.

وی خاطرنشان کرد: 90 میلیون ریال از آن مبلغ را بابت ودیعه مکانی برای کارگاه دادم با 130 میلیون ریال دستگاه‌های موردنیاز را خریداری و با 80 میلیون ریال دیگر نخ تهیه کردم و به لطف خدا تولیدی جوراب با پنج راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت توانسته با سود حاصل از کار مبلغ ودیعه کارگاه را افزایش دهد و کمک‌خرج خانواده نیز باشد بیان کرد: آرزو دارم کارگاه را گسترش دهم و محصولاتم را به خارج از کشور صادر کنم.

پیش از این تعداد زیادی از مددجویان البرزی با کمک کمیته امداد کارآفرین شدند.
کمیته امداد البرز حدود 35 هزار نفر مددجود تحت پوشش دارد.

 

بیشتر بخوانید: پشتکار شیرین جوان ۲۵ ساله شهرکردی


منبع: ایرنا
* انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در «ماهنامه کارآفرین ناب» لزوماً به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید