خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زینب سنجری دانشجوی رشته کشاورزی کارآفرین روستای مهتابی عنبرآباد کرمان که با احداث گلخانه وارد عرصه تولید و کارآفرینی شد.

زینب سنجری دانشجوی رشته کشاورزی با احداث گلخانه 15 نفر از ساکنین روستای محل زندگی  را به طور مستقیم به در کار گلخانه مشغول ساخته است.

خبرنگار راه آرمان با این بانو کارآفرین به گفتگو نشسته که در زیر می خوانیم:    

                                                              

- تصمیم شما برای احداث گلخانه از کجا نشات گرفته است؟
کشاورزی شغل پدرم است و از مدت ها بیش تجربه کاشت ذرت، هندوانه وسیب زمینی را داشتم  با تشویق پدرم گلخانه زدم.-گام های اول را چگونه برداشته اید؟
برای شروع کار ازبانک توسعه تعاون وام گرفتم  و بعد با کسب سرمایه در سال اول توانستم کار را توسعه دهم.-علاقه و اشتیاق شما به کشاورزی تاثیر مهمی بر کار آفرین شدن شما داشته است؟
از دید من برای کار موانع خاصی وجود ندارد اگر مشکلاتی هم وجود داشته باشد با تلاش و ‌می‌توان به موفیت دست یافت. عشق، علاقه و انتخاب هدف مهمترین ابزار موفقیت محسوب میشوند‌.


-با افراد کار آفرین در ارتباط هستید؟
قبل از شروع کار فقط با علاقه خودم  وارد این عرصه شدم اما بعد از ورود با افراد کارآفرین و با تجربه ارتباط گرفتم و از نظرات و تجربه های کاری آنان استفاده نمودم.-برای راه اندازی و شروع کاشت از چه زمان اقدام میکنید؟
در تابستان با شخم های مکرر و مخلوط نمودن کود با خاک تقریبا کارشروع و بعد از آن در 3مرحله به عنوان نمونه در  تاریخ‌های 15 و 20 و 28 مهرماه عملیات کاشت صورت می‌گیرد عملیات داشت در طول دوره که نیاز به مراقبت‌های خاص خود دارد.-سطح زیرکشت و محصولات کاشته شده از چه نوعی هستند؟
سطح زیر کاشت حدود 15 هزار متر مربع است. در سال قبل فلفل دلمه ای، خیار و بادمجان کاشت شد اما امسال فقط خیار کاشت شده است.-در آینده چه اهدافی را دنبال خواهید کرد؟
با توجه به شرایط اسفناک اشتغال در کشور امیدوارم در سال‌های آینده با احداث کارخانه بسته بندی بتوانم برای تعداد بیشتری از بانوان  روستایی اشتغال ایجاد کنم.-سخن آخر شما برای جوانانی که می‌خواهند وارد عرصه تولید شوند چیست؟
با توکل به خدا از دیدگاه من هیچ مشکلی وجود ندارد که راهکار آن وجود نداشته باشد اگرچه موفقیت در سال اول مشوق ادامه مسیر است اما شکست‌ها منجر به افزایش تجربه و مدیریت بهتر شرایط می‌شود.
منبع: راه آرمان
* انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در «ماهنامه کارآفرین ناب» لزوماً به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید