خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر اشتغال و کارآفرینی استان اصفهان با بیان اینکه نرخ مشارکت کار در اصفهان برای مردان ۷۰ درصد و برای بانون ۱۶ درصد است، گفت: تنها مسیری که می‌تواند مشکل بیکاری در کشور را برطرف کند کار آفرینی است.

به گزارش کارآفرین ناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید کمال‌الدین میرهادی در مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: نُرم جهانی بیکاری 6درصد است که اگر این نرخ کمتر شود می‌تواند تبعات اجتماعی داشته باشد.

وی افزود: نرخ مشارکت آقایان برای کار در استان اصفهان 70 درصد و برای خانم‌ها حدود 16 درصد است که با توجه به آمار 2میلیون نفری جمعیت بانوان فقط 16درصد آنها مشارکت به اشتغال دارند که اگر بخواهیم آمار افراد بیکار را شناسایی کنیم باید بسیار درایت انجام شود که توقعات بعدی آن توسط افرادی که جزء این 16درصد نیست بوجود نیاید.

مدیر اشتغال و کارآفرینی استان اصفهان با بیان اینکه ایرانی‌ها از بسیاری از مشاغل موجود در کشور امتناع دارند، گفت: این‌گونه موضوعات مشکل ریشه‌ای دارد که نیاز به آموزش و فرهنگ سازی دارد. تنها مسیری که می‌تواند مشکل بیکاری در کشور را برطرف کند موضوع کار آفرینی است.

میرهادی اعتبار سال گذشته ایجاد اشتغال استان اصفهان را بیش از 2 هزارمیلیارد تومان عنوان کرد و افزود: سهیلات قطعا نمی‌تواند در اشتغال راه‌گشا باشد و یکی از موضوعاتی که می‌تواند موثر باشد بحث کارآفرینی است.

وی یکی از چالش‌های اساسی کشور در موضوع اشتغال را فضای کسب و کار عنوان کرد و ادامه داد: این موضوع سبب آسیب به اشتغال در کشور شده است. متاسفانه روند فضای کسب و کار با توجه به آخرین آمار 76 رتبه تنزل داشتیم و این نشان می‌دهد که در بحث کسب و کار و جذب سرمایه گذار مشکل داریم.

مدیر اشتغال و کارآفرینی استان اصفهان گفت: دستگاه اجرایی کشور با موضوع اشتغال مبتنی بر خواسته‌های دیگران برخورد می‌کنند و آن‌گونه که باید کار شود صورت نمی‌‌گیرد. فضای کسب و کار در شروع فرایند مدت زمان ارائه خدمات از 15 روز به 70 روز اضافه شده است که می‌تواند مهمترین آسیب برای سرمایه‌گذارها باشد.

میرهادی موضوعات مهارت آموزی را در ایجاد اشتغال موثر عنوان کرد و اظهار داشت: شناسایی افراد تخصصی برای واحدها تولید از این طریق راحتر است که می‌توان از فرصت فنی و حرفه ای استفاده شود. وضعیت شهرستان اردستان یک فرصت است که بتوانیم از ظرفیت بانوان بیشتر استفاده کنیم.

وی بیان کرد: نباید از ظرفیت بانوان بی تفاوت عبور کرد. می‌توانیم برای بهبود وضعیت خانواده‌ها از بانوان به عنوان فرصت استفاده کنیم. همچنین ارائه تسهیلات مشاغل خانگی باید با توجه به مزیت شهرستان انجام شود که می‌تواند درآمدهای جانبی برای خانواده‌ها و همچنین افزایش تولید سرانه ملی داشته باشد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید