خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وزیر علوم با اشاره به اینکه دستاوردهای ما در شرایط محدودیت، توطئه و کارشکنی دشمنان کسب شد، گفت: در بخش پارک های دانشگاهی ۴ هزار شرکت دانش بنیان مستقر داریم.


به گزارش کارآفرین ناب به نقل از خبرگزاری مهر، منصور غلامی در مجتمع فرهنگی غدیر دانشگاه آیت الله بروجردی با اشاره به اینکه این روزها دستاوردهای نظام اسلامی مطرح می شود، این امر به این معنی نیست که کار نکرده یا کار کم انجام شده نداریم، اظهار داشت: اما با تمام توطئه ها و گرفتاری ها و کار شکنی ها که بوده و هنوز هم دشمنان دست برنداشته اند، در عین حال آنچه به عنوان دستاورد عرضه می شود ارزشمند است.


پیشرفت در میان همه محدودیت هایی که بر ما حاکم بوده افتاده است
وی با بیان اینکه خیلی از کشورها مشکلات زیادی نداشته اند و حمایت هم شده اند و الان دستاوردهای خود را با آن ها مقایسه می کنیم، تصریح کرد: دانشجویان و کسانی که نقد هم زیاد دارید، باید در این برهه قدردان زحماتی باشیم که در این شرایط سخت منجر به دستاوردها شد.

وزیر علوم با اشاره به اینکه امروز در بین کشورهای اسلامی از نظر علمی اول هستیم یعنی این اتفاق در میان همه محدودیت هایی که بر ما حاکم بوده افتاده است، گفت: اگر می گوییم کشور ما از نظر تولیدات علمی رتبه ۱۶ را دارد یعنی در رقابت با بسیاری از کشورها جایگاهی برای خود پیدا کرده است؛ در برخی رشته های علمی چهارم و هفتم و نهم هستیم.

غلامی با بیان اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، از نظر کارشناسان فنی محتاج به کارشناسان کشورهای دیگر بودیم، پزشکان ما از فیلیپین و پاکستان و هندوستان می آمدند، تصریح کرد: کارشناسان صنعت نفت از کشورهای دیگر می آمدند؛  کارشناسان صنایع در کشت و صنعت های کشاورزی تا خودرو سازی و قند و ... عموما خارجی بودند.

در صنایع دفاعی کشور هیچ کارشناس خارجی وجود ندارد در حالیکه پیش از انقلاب مستشاران نظامی آمریکا در این بخش بودند

وی با تاکید بر اینکه ماموریت اصلی دانشگاه در بدو انقلاب تربیت نیروی انسانی بود و سپس توسعه دانشگاه ها با ایجاد رشته ها و دانشکده های جدید و ارتقای دوره های آموزشی پیش رفت، افزود: در شرایط فعلی هیچ کارشناس خارجی در کشور نداریم که مسائل و کارهای عادی و معمولی ما را مدیریت یا مشاوره دهد؛ در صنایع دفاعی هیچ احدی به عنوان کارشناس خارجی وجود ندارد در حالیکه پیش از انقلاب مستشاران نظامی آمریکا این حوزه را مدیریت می کردند.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: اما یک مقداری با تاخیر وارد بخش پژوهش در دانشگاه ها شدیم، اعم از پژوهش های کاربردی یا علوم پایه و زیستی.  


۴۳ پارک علم و فناوری در کشور داریم
غلامی با اشاره به اینکه در این راستا مراکز رشد دانشگاهی و پارک های علم و فناوری شکل گرفت، اظهار داشت: ۱۹۰ مرکز رشد دانشگاهی تنها در دانشگاه ها داریم که کار حمایت از شرکت های کوچک و صاحبان ایده را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه ۴۳ پارک علم و فناوری در کشور داریم که حمایت از شرکت های دانش بنیان را دارند و خدمات ارزان قیمت و رایگان در اختیار آن ها قرار می دهند، تصریح کرد: در بخش پارک های دانشگاهی ۴ هزار شرکت دانش بنیان مستقر داریم؛ برخی از این ها تولیداتی دارند که به کشورهای دیگر صادر می شود.  

وزیر علوم ادامه داد: در دوره ۴۰ ساله انقلاب، دانشگاه ها از سه فاز تربیت نیروی انسانی به توسعه تحقیقات و توسعه فناوری، تبدیل فناوری به ثروت، کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار حرکت کرده اند.نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید