خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: به منظور هم افزایی و تقویت خودباوری، همایش «زنان کارآفرین، زندگی و کار» ۲۸ بهمن در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار می شود.


به گزارش کارآفرین ناب به نقل از خبرگزاری مهر، صدیقه ربیعی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: در استان قزوین از ظرفیت بسیار خوبی در حوزه بانوان برخورداریم و اگر بتوانیم آنها را در بخش های مختلف شناسایی و مورد توجه قرار دهیم به دستاوردهای ارزشمندی خواهیم رسید.

وی اضافه کرد: سیاست ما توجه به اشتغال بانوان است و چون آمار فارغ التحصیلان دانشگاهی بالاست باید از کارآفرینان برای رفع اشتغال این گروه استفاده کنیم لذا داشتن بانک اطلاعاتی از افراد و نیز توانمندی آنها ضروری است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین تصریح کرد: با تعامل دولت و تشکل های بخش خصوصی در تلاش هستیم با برگزاری همایش بتوانیم یک هم افزایی و درک بیشتری در زمینه فضای کسب و کار برای بانوان ایجاد کرده و این نگاه را بهبود بخشیم و رویکرد اصلی ما اهمیت دادن بیشتر به خانواده خواهد بود.

ربیعی گفت: در این همایش به اهمیت نقش بانوان در خانواده خواهیم پرداخت تا در کنار آن نسبت به ترویج فرهنگ کارآفرینی هم اقدام شود.

وی اظهارداشت: باید بپذیریم بانوان نقش های متعددی در خانواده ایفا می کنند و با چالش در محیط کار و زندگی هم مواجهند که ریشه هایی در هنجارهای جامعه دارد لذا اگر زنان از مهارت لازم برخوردار باشند می تواند آسیب ها را کاهش داده و به موفقیت بیشتر منجر شود که این همایش می تواند در رسیدن به این هدف کمک باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین یادآورشد: مهمترین اهداف همایش شناخت الگوهای مدیریت زنان نو کارآفرین و کارآفرین، ترویج فرهنگ نقش زنان در خانواده، ارتقاء بینش زنان به کارآفرینی و ترویج و توسعه پژوهش های تجربه ای در زمینه زنان کارآفرین است.

شناسایی ۲۶۰ بانوی کارآفرین در قزوین
ربیعی تصریح کرد: قزوین در ردیف استانهای نوپا در حوزه کارآفرینی زنان است لذا ضروری دیدیم مهارت و اطلاعات لازم به زنان منتقل شده و تعادلی بین کار و زندگی خانواده ها ایجاد شود.

وی اظهارداشت: در عصر کنونی که تکنولوژی حرف اول را می زند و مرزها شکسته شده باید بانوان کارآفربن هم مهارت استفاده از ابزارهای نوین برای پرداختن به زندگی را داشته باشند.

ربیعی افزود: در این همایش پنل های علمی، جلسات پرسش و پاسخ و دیدار از مجموعه سایتهای گردشگری هم پیش بینی شده است.

وی اظهارداشت: این همایش مانند یک کارگاه آموزشی است و روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر در سالن دهخدای دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار خواهد شد و از مجموع ۱۵ مقاله دریافت شده تعداد ۴ مقاله تخصصی ارائه خواهد شد.


تجلیل از یک بانوی موفق کارآفرین در قزوین
ربیعی اضافه کرد: در استان یک بانک اطلاعاتی تشکیل شده و تاکنون ۲۶۰ بانوی کارآفرین در حوزه صنعت، کشاورزی، صنایع دستی، صنعت و خدمات، دامپروری و شیلات شناسایی شده اند و با برگزاری این همایش امیدواریم افراد بیشتری را شناسایی و فعال کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین بیان کرد: قبل از برگزاری این همایش با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی چند نشست تخصصی برگزار شده که موضوعات آن شامل مسائل اقتصادی و حقوقی، جامعه شناختی و روان شناختی بوده که با حضور اساتید برجسته از تهران و دانشگاه امام مباحث بازگو شده است.

ربیعی گفت: محور همایش قبلی در خصوص اکوسیستم کارآفرینی بود و قرار شد در همایش چهاردهم در زمینه، هارمونی زندگی و کار در حوزه زنان کارآفرین بحث و تبادل نظر شود و بسیار امیدواریم بتوانیم با این کار ارتباط منطقی بیشتری بین دولت، تشکل های مردمی و دانشگاه برقرار کنیم تا به هدف برسیم.

ربیعی افزود: این همایش دو بخش علمی و اجرایی دارد و قرار است یک بانوی کارآفرین موفق هم معرفی و تجلیل شود که تجربه این بانوی کارآفرین در اختیار دیگران قرار می گیرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین تصریح کرد: رویکرد ما این است که به جایگاه حمایت اجتماعی بانوان بخوبی پرداخته شود و بتوانیم خودباوری، توجه به کیفیت زندگی و نقش نهادهای مدنی در زندگی زنان و تاثیر کارآفرینی بانوان را در زندگی برجسته کنیم.نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید