خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس بنیاد صلح 'ساساکاوا' کشور ژاپن گفت: ایران و ژاپن در طرح ویژه ای به منظور کارآفرینی برای بانوان و توانمندسازی آنها در حوزه مراقبت های خانگی شهری، همکاری می کنند.

به گزارش کارآفرین ناب به نقل از ایرنا، 'نوبوئو تاناکا'(Nobuo Tanaka) در همایش 'مراقبت تسکینی با رویکرد بین حرفه ای' در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: در این طرح، برنامه های آموزشی مشترک در زمینه پرستاری و مراقبت های تسکینی در منزل با هدف توسعه فرهنگی و اجتماعی و ایجاد فرصت شغلی برای بانوان اجرا می شود.
مراقبت تسکینی به مثابه ارائه مراقبت های جامع و چند بُعدی در بیمارستان، خانه و مراکز دیگر برای بهبود کیفیت زندگی افرادی است که به بیماری های صعب العلاج مُبتلا هستند یا در مراحل انتهایی عمر خود قرار دارند.
تاناکا با بیان اینکه کشور ژاپن تجربه های بسیاری در این زمینه در سال های گذشته دارد، تصریح کرد: برخی بیماران مبتلا به بیماری های مُزمن و غیرقابل درمان را می توان در خانه یا مراکز غیر از بیمارستان، نگهداری و پرستاری کرد که این کار علاوه بر کاهش هزینه و افزایش رضایت، سبب اشتغال عده ای از افراد می شود.
رییس بنیاد صلح ساساکاوا(sasakawa peace foundation) با اشاره به اینکه این مرکز از توانمندسازی بانوان و کارآفرینی برای آنها در این زمینه حمایت و تجربه های خود را به جوامع دیگر منتقل می کند، اضافه کرد: فرهنگ سازی در بین مردم برای انتقال خدمات جامع و کامل پرستاری در منزل، ضروری است.
تاناکا با بیان اینکه بنیاد صلح ساساکاوا بصورت غیرانتفاعی در سال 1966با هدف گسترش صلح و اجرای طرح مشترک در زمینه های مختلف بین ژاپن و کشورهای دیگر تاسیس شد، خاطرنشان کرد: امروز نیز این همایش در شهر اصفهان برای تقویت مشارکت و توانمندسازی بانوان در بخش بهداشت و سلامت با همکاری مشترک ایران و ژاپن برگزار می شود.
دبیر علمی این رویداد نیز گفت: مراقبت تسکینی، راهکاری برای ارتقای کیفیت زندگی بیماران صعب العلاج و خانواده های آنهاست که به ارتقای کیفیت زندگی بیمار و خانواده از طریق تسکین رنج و درد در ابعاد جسمی، معنوی، روانی و اجتماعی منجر می شود.
موسی علوی افزود: هدف از برگزاری این نشست، گردهمایی استادان و کارشناسان حوزه مراقبت های تسکینی داخل و خارج کشور برای تبادل اطلاعات و تجربه هاست و استادانی از دانشگاه سوفیای توکیوی ژاپن و سراسر کشور در آن حضور دارند.
دبیر اجرایی همایش مراقبت تسکینی با رویکرد بین حرفه ای نیز به ایرنا گفت: در این رویداد 2 روزه حدود20 مقاله در سه نشست تخصصی و30 پوستر ارائه می شود.
محسن شهریاری افزود: این مقاله ها در باره مراقبت در منزل و نقش زنان، مدل مدیریت یکپارچه ارائه خدمات جامع مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در سرطان، پزشک مراقبت در منزل در ژاپن، چالش های ارائه مراقبت تسکینی و راهکارهای مربوطه در 2 کشور ژاپن و ایران، مراکز مراقبت تسکینی و مراقبت پیشرفته در منزل است.
وی با بیان اینکه از 10 سال پیش موضوع مراقبت تسکینی بویژه برای بیماران دارای سرطان پیشرفته در کشورمان مطرح شد، خاطرنشان کرد: این موضوع در سال های اخیر بطور منظم و نظام مند پیش می رفت و اکنون درصددیم تا گروه آموزشی مراقبت های تسکینی را با همکاری گروه های مختلف پرستاری، پزشکی، داروسازی، توانبخشی، فیزیوتراپی و مددکاری اجتماعی تشکیل دهیم.
شهریاری تصریح کرد: در مراقبت تسکینی بدنبال این هستیم که سطح خدمات خارج از بیمارستان را برای بیماران ارتقاء دهیم زیرا در برخی از درمان ها، نیاز به بستری شدن نیست و خدماتی در جهت فراهم ساختن زندگی با بهترین کیفیت ارائه می شود.
گفتنی است، همایش مراقبت تسکینی با رویکرد بین حرفه ای با همکاری معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد صلح ساساکاوای ژاپن، دانشکده پرستاری و مامای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری و مامایی تا چهارشنبه 15 اسفند در اصفهان در حال برگزاری است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید