خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جاری 10 هزار میلیارد تومان برای توسعه کارآفرینی در روستاها از محل صندوق توسعه ملی و منابع بانک‌ها اختصاص‌ یافته است.

به گزارش کارآفرین ناب به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی پس از پایان سفر دوروزه‌اش به خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این سفر توفیق پیدا کردیم که هم به زیارت مرقد مطهر امام رضا(ع) مشرف شویم، هم خدمت مردم شریف استان عرض ارادت کرده باشیم و هم با دعوتی که استان از ما داشت به منطقه تربت‌حیدریه آمدیم. تا از نزدیک در جریان تلاش و فعالیت‌های انجام‌شده قرار بگیریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه امروز بخش خصوصی پروژه‌های بسیار خوبی را آغاز کردند، افزود: این پروژه‌ها در زمینه محصولات ساختمانی مانند کاشی، کارهای فلزی در معدن و سد روستای نسر بود که توانستند زمینه‌های آن‌ها را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه زمان ساخت سد نسر طولانی شده بود، ابراز کرد: باهمتی که در استان انجام دادند، این سد هم کمک می‌کند که آب‌ها و سفره‌های آب را پرآب کنند و هم برای جوانان این روستا می‌تواند اینجا کار کند و از این ظرفیت برای کشاورزی، دامداری و پرورش ماهی استفاده کنند.

لاریجانی با تأکید بر گسترش ایجاد و احداث این قبیل پروژه‌ها و طرح‌ها، بیان کرد: استاندار خراسان رضوی ایده‌ای در استان دنبال می‌کند تا برای بخش‌های مختلفی که عقب‌ماندگی اقتصادی دارند، یک شرکت یا واحد موفق معین تعیین کنند تا با ارائه آموزش و حمایت‌هایی که انجام می‌دهند زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد بستر در آن فراهم شود.

وی با تمجید از اقدام استاندار خراسان رضوی در تحقق این ایده یادآور شد: انتظار می‌رود این مدل به‌صورت مکتوب به استان‌های دیگر ارسال شود تا استانداران این روش را در شرایط فعلی دنبال کنند تا هرچه سریع‌تر جوانان صاحب شغل شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال آینده تحرک اقتصادی خوبی برای اینکه مردم روی پای خودشان بایستند وزندگی آبرومندی داشته باشند خواهیم داشت، اظهار کرد: در سال جاری حدود 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت قرض‌الحسنه برای کمیته امداد در نظر گرفتیم تا افراد جویای کار را صاحب شغل کنند، همچنین معادل همین تسهیلات را به بسیج اختصاص دادیم تا در اختیار جوانان  با استعداد و کارآفرین قرار دهند.

وی ادامه داد: در تبصره 18 نیز منابع قابل‌توجهی در اختیار بانک‌ها قراردادیم تا در اختیار واحدهایی که می‌توانند درزمینهٔ تولید در استان‌های مختلف فعالیت کنند پرداخت نمایند.

لاریجانی بابیان اینکه با اذن رهبری یک بودجه‌ای برای توسعه روستاها از صندوق توسعه ملی اختصاص‌یافته است، گفت: با مبلغی که بانک‌ها می‌گذارند، این بودجه به حدود 10 هزار میلیارد تومان می‌رسد تا برای راه‌اندازی واحدهای متناسب در حاشیه روستاها پرداخت شود تا از این طریق روستائیان بخش مکملی برای زندگی خود داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی حمایت از واحدهای کوچک و متوسط یک ضرورت است، یادآور شد: در وضعیتی که امروز با حجم بالای بیکاری داریم باید به این بخش کمک کرد، بنابراین سیاست‌های حمایتی در قالب پرداخت تسهیلات برای کمک و حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید