خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از منابع ارتقای ارزش پول ملی، تقویت و ترویج روحیه کار و کار آفرینی در جامعه است زیرا از این طریق پول کشور در دنیا ارزشمندتر خواهد شد.

به گزارش کارآفرین ناب به نقل از ایرنا، مسلم خانی در آیین سی امین جشنواره استانی قدردانی از کارگران، گروه های کار و واحدهای کار نمونه استان کرمان افزود: امروز در دنیا مولفه های تاثیرگذاری بر تولید وجود دارد و نهادهای قانونگذاری و اجرا بر ارتقای پایگاه تولید موثر هستند.
وی تصریح کرد: ما از جمله کشورهایی هستیم که ضعف قوه قانون گذاری داریم و نتوانستیم قوانین و مقررات راهبردی در حوزه کار داشته باشیم.
مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: سکوت قوانین، خلاء های قانونی، قوانین مزاحم و خنثی کننده از جمله مواردی هستند که برخی افراد برای قانون گریزی از آن سوء استفاده می کنند و نهاد مقننه می تواند بستر و اکوسیستم تولید را فراهم کند.
وی تاکید کرد: امروز در دنیا با استفاده از تکنولوژی های نو، سرمایه انسانی و نیروی کار در بنگاه های تولیدی کاهش پیدا کرده و تولید به دست رباتها سپرده شده است.
خانی با بیان اینکه تکنولوژی در افزایش راندمان و بهره وری تولید موثر است افزود: در سالهای اخیر با استفاده از روش هایی مانند مهندسی معکوس توانستیم تکنولوژی کالاهای وارداتی را بومی سازی کنیم.
مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تربیت نیروی انسانی کارآمد می توانیم در ارتقای جایگاه تولید در منطقه به اهدافمان برسیم.
وی با اشاره به مبحث اخلاق حرفه ای و وجدان کاری تصریح کرد: نیازمند یک مدل و الگو برای ترویج اخلاق حرفه ای و اخلاق کار در حوزه تولید هستیم.
خانی ادامه داد: سهم بیکاری و کم کاری آشکار و پنهان در جامعه ما بسیار بالاست و این امر یکی از بیماری های اخلاق حرفه ای کار محسوب می شود.
وی تاکید کرد: در تولیدات موفق سهم اخلاق حرفه ای بسیار بالا است و کسب و کار به سمت رضایت مشتری می رود.
مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اخلاق حرفه ای یعنی ما همواره و به طور مستمر به سمت یادگیری حین کار حرکت کنیم.
وی با اشاره به بحث نظام چند لایه مزدی اظهار داشت: اگر بخواهیم محصول ما مشتری جهانی و ملی داشته باشد باید این مدل اجرا شود تا تولیدات ایرانی پشتوانه ارزش پول ملی شود.
خانی تاکید کرد: صاحبان کسب و کار در استان کرمان در اجرای نظام چند لایه مزدی برای تولید محصول ناب و با کیفیت پیشقدم شود.
وی با اشاره به تقدیر از کارگران و واحدها نمونه کارگری استان کرمان تصریح کرد: اگر احساس معنی دار بودن کار را لمس کنیم، برای انجام و یادگیری کار وقت بیشتری خواهیم گذاشت.

 

رونق تولید به نوآوری بستگی دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: امروز تغییرات در دنیای کار سریع انجام می شود و اگر کارگران و کارفرمایان به روز و تجارب به نسل های بعدی منتقل نشود نمی توانیم در آینده کاری دنیا جایگاه داشته باشیم.
محمدرضا اسماعیلی با اشاره به تحولات در سیستم های حمل و نقل و مسافربری افزود: باید ببینیم در آینده نزدیک جایگاه در صنایع مختلف کجاست و نگاه ما نباید متوقف شود.
وی تصریح کرد: رونق تولید به ابداع و نوآوری بستگی دارد و باید ظرفیت های بالقوه بی نظیر استان کرمان را به بالفعل تغییر دهیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان بیان کرد: در حال حاضر در پنجره جمعیتی بیشترین افراد آماده بکار را داریم که باید از آنها استفاده بهینه شود.
وی با اشاره به مبحث امنیت شغلی حوزه کار و کارگری تاکید کرد: اگر کارکنان ما مهارت های شغلی را به درستی یاد بگیرند، آینده شغلی خود را تضمین خواهد کرد.
اسماعیلی اظهار داشت: یکی از برنامه های ما این است که کارگران در سود سهام شرکت های متنفع شوند تا با دلگرمی به کار خود ادامه دهند.
وی با تقدیر از کارگران و واحدهای نخبه و نمونه کار در استان کرمان افزود: شما الگوی جوانانی هستید که در واحدهای تولیدی و صنعتی مشغول به کار هستند.
این آیین با حضور معاون امور اقتصادی استاندار کرمان، جمعی از مسئولان و مدیران صنایع و کارفرمایان استان کرمان در تالار اتاق بازرگانی استان کرمان برگزار شد.
همچنین در این آیین از کارگران، گروه های کار و واحدهای کار نمونه استان کرمان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی




با ما در ارتباط باشید