خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به کمک ستاد زیست فناوری به شرکت‌ های دانش بنیان دارویی گفت: ستاد زیست فناوری معاونت علمی برای کمک به شرکت‌ های دانش‌ بنیان ۵ میلیارد تومان وام ارائه داده است.


به گزارش کارآفرین ناب، مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره دارو‌هایی که در دست تولید قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر  ۲۵ داروی ضد سرطان در دستور تولید هستند که دو نمونه از  آن‌ها هفته پیش  رونمایی شد و ۴ نمونه دیگر تا پایان امسال روانه بازار می‌شوند.

وی درباره توان شرکت‌های دانش‌بنیان دارویی برای صادرات محصولات خود گفت: در حال حاضر دارو‌های تولید شده در شرکت‌های دانش‌بنیان به ۱۰ کشور همسایه، آفریقایی و روسیه صادر می‌شود.

قانعی تصریح کرد: در حال حاضر ستاد زیست فناوری برنامه مخصوصی برای صرفه جویی یک میلیارد دلاری در دستور کار خود قرار داده است.

برنامه سه ساله معاونت علمی برای صرفه جویی در هزینه‌ها
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا طی یک برنامه ۳ ساله به کمک توان داخلی میزان یک میلیارد دلار صرفه جویی داشته باشیم که البته این موضوع به کمک دولت و صندوق توسعه ملی محقق می‌شود.

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا از صندوق توسعه ملی منابع مالی را به سمت بخش خصوصی ببریم تا بر این اساس آن‌ها بتوانند به سوی تولید ملی حرکت کنند.

قانعی با اشاره به برنامه پیش روی ستاد زیست فناوری گفت: اگر برنامه‌های ما همگی محقق شود طی سه سال آینده میزان ۴ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی در ارزبری خواهیم داشت.

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی یادآوری کرد: هیچ حوزه‌ای همانند حوزه دارویی و زیست فناوری سودآور نیست و این موضوع  بار‌ها به اثبات رسیده است، برنامه‌های ستاد زیست فناوری به دولت تحویل داده شده است و ما خواهان دریافت پاسخ از سوی آن‌ها هستیم.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید