خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت آموزش‌و پرورش و سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با عنوان «طرح توسعه نگرش‌های کارآفرینی و برنامه‌نویسی در حوزه فناوری اطلاعات ویژه دانش آموزان دختر در سراسر کشور» امضا شد.

به گزارش کارآفرین ناب به نقل از وزارت آموزش و پرورش، این تفاهم نامه به منظور تحقق اهداف و راهبردهای الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در راستای اجرایی کردن راهکار «استقرار نظام خلاقیت و نوآوری در آموزش و پرورش برای حمایت مادی و معنوی از مدیران، مربیان و دانش آموزان نوآور و کارآفرین» و همچنین ارتقای کیفیت آموزش با استفاده از توسعه خدمات الکترونیکی و فراهم‌سازی زیرساخت مناسب برای ایجاد و توسعه فضای کسب‌وکار، به امضا رسیده است.

ارتقا مهارت‌های دانش آموزان در کاربرد فناوری نوین و فرهنگ استفاده مطلوب و اثربخش از فضای مجازی، شناسایی، پرورش و حمایت از ایده‌های خلاقانه و فناورانه دانش‌آموزان در راستای کاربرد صحیح فناوری نوین در توسعه اقتصاد دانش‌محور، از جمله اهداف اصلی این تفاهم‌نامه است.

از دیگر اهداف اصلی مدنظر این تفاهم‌نامه می‌توان به تحقق برنامه‌های توسعه‌ای برای دانش‌آموزان با طراحی سازوکارهای لازم برای کمک به توسعه کارآفرینی و اشتغال هدفمند و پایدار در کسب‌وکارهای حوزه فناوری اطلاعات و افزایش مهارت‌های خلاقیت محور و آموزش در کنار یادگیری مهارت برنامه‌نویسی اشاره کرد.

اقدامات عملی طرفین در این تفاهم‌نامه شامل، همکاری در برگزاری رویدادهای کارآفرینی با محوریت فناوری اطلاعات برای دانش آموزان در سراسر کشور، همکاری در برگزاری مدارس فصلی آموزش برنامه‌نویسی برای دانش آموزان و همکاری در برگزاری دوره‌های آموزش کارآفرینی و برنامه‌نویسی در یک سال تحصیلی در مدارس متوسطه اول و دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید