خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی آموزش‌های فنی و مهارتی را بهترین و سریع‌ترین راه رسیدن جوانان به شغل دانست.


به گزارش  کارآفرین ناب به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یعقوب نماینده گفت : در شرایط فعلی ۸۰ درصد مشاغل نیازی به آموزشهای دانشگاهی ندارد و جویندگان کار با آموزش‌های مهارت بنیان در کوتاه مدت به شغل خواهند رسید.
وی طیف مخاطبان آموزشهای فنی و حرفه ای را متنوع برشمرد و افزود: بیکاران جویای کار، دانشجویان، دانش آموزان، شاغلان صنایع و صنوف، مستمری بگیران بیمه بیکاری و بازنشستگان استان نیز از خدمات آموزش مهارت بهره مند می شوند.
نماینده ، طرح استاد و شاگردی قدیم را بهترین راه آموزش مهارت و اشتغال دانست و اضافه کرد : امیدواریم اصناف و کسبه برای ایجاد اشتغال جوانان ، ما را یاری کنند که البته مشوق هایی هم از جمله پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و بیمه کردن کارآموز در نظر گرفته شده و البته هیچ مسئولیتی از نظر تامین اجتماعی شامل اصناف و کسبه نمی شود.
مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان خاطرنشان کرد: ارایه هرگونه آموزش در این سازمان رایگان است واگر افرادی ایده کارآفرینی داشته باشند بسترهای آن کاملاً فراهم است و ما آنها را تا حصول نتیجه حمایت می کنیم.
وی با بیان اینکه در تمام شهرستان های آذربایجان شرقی به جز خداآفرین و چاراویماق مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی وجود دارد، اظهار کرد : بیش از ۵۰۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای نیز در استان فعال هستند که در این مراکز بیش از ۵۵۰ حرفه آموزش داده می شود.
نماینده ادامه داد: در سال گذشته ۴۰ هزار نفر در بخش دولتی و ۳۲ هزار نفر در بخش خصوصی آذربایجان شرقی مهارت های فنی و حرفه ای را آموزش دیدند.
وی توجه به چالش های مهم جامعه از جمله معضل بیکاری، اعتیاد و توانمندسازی معتادان بهبودیافته، سکونت گاه های غیررسمی ، طلاق و آسیب های اجتماعی را نیز از جمله وظایف این سازمان برشمرد و گفت: در سکونت گاه های غیر رسمی در پنج شهرستان تبریز، مرند، مراغه، میانه و اهر در حال تامین و تجهیز کارگاه های سیار برای آموزش شهروندان و توانمندسازی آنها هستیم.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید