خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: براساس شاخص‌های جهانی کارآفرینی رتبه کارآفرینی ما در سال 2018 در 13 پله صعود کرده است، اما علی‌رغم این حرکت مثبت با توجه به موقعیت کشور ما هنوز در زمینه کارآفرینی جایگاه مناسبی نداریم.

به گزارش کارآفرین ناب به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین شافعی  در همایش آینده، کار و کارآفرینی جوانان در ایران که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: امروز حرکت در مسیر رشد و توسعه برای کشورها یک انتخاب نیست، بلکه یک الزام حتمی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: کشورهای مختلف دنیا با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری و مخصوصاً انتخاب مسیر متناسب براساس مقتضیات خودشان قدم در راه توسعه گذاشته‌اند و این تناسب با مقتضیات در کشور ما عاملی غایب است.

شافعی اظهار داشت: قدر مسلم عدم حرکت در این مسیر به معنای عقب افتادن از رقبا و افتادن در یک دام فلاکت است و این حرف گزاف نیست.

وی افزود: در این ارتباط کارآفرینان به دلیل آثار گسترده نقش مهمی در تحقق اهداف یک جامعه دارند و کشور ما با 80 میلیون نفر جمعیت و میانگین سنی 31 سال جامعه‌ای کاملاً جوان و آماده حرکت شتابان است، در حالی که می‌بینیم تفهیم این راه برای برخی مسئولان کار مشکلی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: عدم حرکت در این مسیر باعث فرار مغزها، بیکاری و کاهش سرمایه‌گذاری می‌شود و در چنین وضعیتی پرورش و آموزش کارآفرینان از اهمیت بالایی برخوردار است.

شافعی بیان داشت: در نظام اقتصادی توسعه‌ یافته نوآوران سرمایه‌های اصلی توسعه محسوب می‌شوند و اقتصاد ایران که متکی بر منابع طبیعی است، با اقتصاد نوآورانه فاصله دارد.

وی افزود:‌ براساس شاخص‌های جهانی کارآفرینی رتبه کارآفرینی ما در سال 2018 در 13 پله صعود کرده است، اما علی‌رغم این حرکت مثبت با توجه به موقعیت کشور ما هنوز در زمینه کارآفرینی جایگاه مناسبی نداریم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: صحبت از کارآفرینی زمانی ما را امیدوار می‌کند که محیط مناسب آن در کشور فراهم شود، در حالی که ما در این زمینه دچار مشکلات فراوانی هستیم.

شافعی گفت: مسیر حرکت برای جوانان هنوز در کشور مهیا نیست و شاید این باور به صورت اعتقاد قابل اتکا وجود ندارد و فضای کسب و کار ما یک فضای تاریک است و حتی افراد حرفه‌ای در آن با مشکل مواجه هستند.

وی بیان داشت: همه مسئولان می‌گویند برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن می‌کنیم، اما من می‌گویم فرش قرمز نمی‌خواهیم، همین زمین خاکی کافی است فقط سنگلاخ جلوی پای آغازکنندگان کسب و کار و کارآفرینان نیندازید، زیرا اگر مسیر هموار باشد افراد می‌دانند چگونه حرکت کنند و خوب هم حرکت می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: در مسائل اقتصادی با توجه به شرایط فعلی حتی برای یک ماه آینده هم نمی‌توان پیش‌بینی کرد، در حالی که اگر به دنبال کارآفرینی هستیم، باید محیط مناسبی را برای کارآفرینان فراهم کنیم.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید