خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

‌مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان از اجرای طرح توانمندسازی برای 500 زن سرپرست خانوار در حاشیه اهواز خبر داد.


‌به گزارش کارآفرین ناب، سیده فرانک موسوی در گفت‌وگو با ایسنا‌، با اشاره به فعالیت جهت توانمندسازی زنان اظهار کرد: در راستای بند "ت" ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه که مستقیما به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرست، زنان بی‌سرپرست و دختران بالای 40 سال می‌پردازد، فعالیت و طرح‌هایی در استان اجرا شده است.

وی افزود: در این راستا طرحی استارت زده شد که در حاشیه شهرستان اهواز به اجرا درآمد. در این طرح، ابتدا 10 تسهیل‌گر آموزش داده شدند و پس از آن، زنان سرپرست خانوار مناطق با کمک دفاتر تسهیل‌گری محلی شناسایی شدند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان ادامه داد: برای اجرای این طرح، 500 زن سرپرست خانوار در مناطق حاشیه‌ای شناسایی شدند و پس از نظرسنجی از آنها با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای خوزستان، آموزش‌های مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و اجتماعی به این افراد ارائه شد.

موسوی با اشاره به حمایت‌های انجام شده از این زنان، تصریح کرد: به 70 زن موفق از میان این زنان، تسهیلات کم‌بهره برای ایجاد اشتغال خانگی اختصاص خواهد یافت. همچنین با حضور استاندار خوزستان در نشستی از این 500 زن سرپرست خانوار تقدیر می‌شود.

وی عنوان کرد: تعدادی از این زنان قابلیت ایجاد اشتغال خانگی برای خودشان و چند زن دیگر را پیدا کرده‌اند. این افراد را رها نمی‌شوند و مورد حمایت و پشتیبانی ما قرار می‌گیرند و اگر علاقمند باشند به گردونه اشتغال و کارآفرینی وارد می‌شوند یا در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی فعال خواهند بود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به پیگیری توانمندسازی بانوان، بیان کرد: توانمندسازی به معنای این نیست که همه این 500 زن کارآفرین شوند زیرا بعضا خود زنان علاقه‌ای برای وارد شدن به چرخه اشتغال ندارند اما علاقمند هستند در زندگی فردی خود از قبیل تربیت فرزندان، مهارت‌های همسرداری، مدیریت مالی خانواده و مدیریت مصرف انرژی خانواده، توانمند باشند.

وی افزود: توانمندسازی حتما به معنی داشتن اشتغال نیست و بعضا این زنان، تنها به چنین توانمندی‌هایی نیاز داشته‌اند. تعدادی نیز علاقمند هستند که در راستای مهارت فنی و حرفه‌ای خود وارد چرخه اشتغال و کارآفرینی شوند که به این افراد نیز کمک می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید