خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر این اساس در 8 سرفصل عمده، مراکز مشاوره‌ ایجاد کرده است.

شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند سالانه تا 5 میلیون تومان از خدمات مشاوره بهره‌مند شوند.
آشنایی با قوانین کار و تجارت، بیمه، ملاحظات مالیاتی، حسابداری، تبعات حقوقی قراردادهای تجاری، اصول تیم‌سازی، مدیریت فناوری، توسعه‌ی کسب و کار، بازاریابی، فروش و... از جمله نیازهای اولیه‌ی شرکت‌های دانش‌بنیان برای دست‌یابی به اهداف شرکت در حوزه‌ی تجاری‌سازی هستند.
مشاوره در حوزه‌های مختلف تجاری‌سازی و کسب و کار در قالب پیشخوان مشاوره با حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود.
مشاوره‌ی بیمه و مالیات
در این حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان، غالبا در چهار بخش: مالیاتی، بیمه‌ی تأمین اجتماعی، مسائل مرتبط با هیئت حل اختلاف بیمه‌ی تأمین اجتماعی و هم‌چنین سؤالات مربوط به هیئت حل اختلاف مالیاتی، مشاوره دریافت می‌کنند.
توسعه‌ی بازار و فروش
بازاریابی و فروش،  تحقیقات بازار،  بازاریابی بین‌الملل، تحقیقات بازار بین‌الملل، دیجیتال‌مارکتینگ، قیمت‌گذاری محصول، ارجاع کار و معاملات دولتی (مناقصات) نیز از جمله حوزه‌هایی هستند که شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه‌ی بازار و فروش در آن‌ها، مشاوره دریافت می‌کنند.
مشاوره در حوزه‌ی توسعه‌ی فنی محصول
شرکت‌های دانش‌بنیانی که در بخش توسعه‌ی فنی محصولات مشاوره دریافت می‌کنند، عموما در هفت حوزه‌ی فناوری فعالیت دارند.
فناوری اطلاعات و ارتباطات، نفت،گاز و پتروشیمی، محصولات پلیمری و شیمیایی، طراحی صنعتی و بسته‌بندی، دارو و فراورده‌های پیشرفته‌ی حوزه‌ی تشخیص و درمان، مواد پیشرفته، تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته، الکترونیک، مخابرات، قدرت، لیزر، سامانه‌های هوشمند و تجهیزات پزشکی، حوزه‌هایی هستند که می‌توانند به صورت تخصصی برای توسعه‌ی فنی محصولات دانش‌بنیان، مشاوره دریافت کنند.
حقوق و مالکیت فکری
این حوزه می‌تواند در بر گیرنده‌ی قوانین و مقررات گاها پیچیده‌ای باشد. بر این اساس مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان همواره در این زمینه با سؤالات و چالش‌های متعددی برخورد می‌کنند.
کسب و کار، حقوق بین‌الملل، مشاوره‌ی تبادل فناوری، مشاوره‌ی ثبت اختراع بین‌الملل، ثبت علامت تجاری، جست‌وجوی تحلیل و استفاده از محتوای پتنت و قانون کار از جمله برخی حوزه‌هایی است که در این سرفصل مورد توجه مشاوران و خبرگان هر حوزه قرار دارد و مشاوره‌های تخصصی در مورد آن‌ها ارائه می‌شود.
صادرات و واردات
برای توسعه‌ی صادرات دانش‌بنیان و واردات احتمالی تجهیزات و مواد اولیه، شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمند تسلط بر قوانین و جزئیات کاری قابل توجهی هستند.
بر این اساس، مدیران و نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در حوزه‌های: گمرک و واردات، بازرگانی بین‌الملل و فرایند‌های صادرات،  استراتژی صادرات، نقل و انتقال ارزی، حمل‌ونقل بین‌الملل و اصول و فنون مذاکرات و مکاتبات بین‌المللی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشاوره دریافت کنند.
دریافت مشاوره از خبرگان
مشاوره‌ی عمومی مدیریت که خود حوزه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و تأمین منابع مالی و مشاوره‌ی ویژه‌ی تجارت با کشورهای منتخب، سه حوزه‌‌ی دیگری هستند که برای آن‌ها پنل ویژه‌ی مشاوره راه‌اندازی شده است و از مشاوران و خبرگان آن حوزه دعوت شده است تا به شرکت‌های دانش‌بنیان مشاوره ارائه دهند.

منبع: مدیر اینفو

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید