خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


یحیی آل اسحاق:

 ۸میلیون بیکار در کشوروجود دارد
 قدرت خرید مردم پائین آمده است
 عمده بیکاران قشر تحصیل‌کرده‌اند
در انتخابات کسانی باید رأی آورند که مانع اجرای اقتصاد مقاومتی نباشند

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه گفت: متأسفانه نزدیک به ۸میلیون بیکار متقاضی کار در یک سال آتی وجود دارد.
به گزارش  تسنیم، یحیی آل‌اسحاق عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در اجلاس سراسری دبیران استان‌های این حزب، با اشاره به انتخابات آینده، اظهار داشت: در موضوع انتخابات برای ساماندهی رأی سه محور بسیار مهم است؛ اولین محور روحیه است و 50 درصد از هر کاری که می‌خواهیم بکنیم این است که با چه روحیه‌ای وارد آن کار شویم.
وی افزود: روحیه نقش بسیار مهمی در عملکرد و معرفی دارد و باید با شناخت و ارزیابی موقعیت‌های مختلف سطح روحیه را بالا برد. خوشبختانه تشکیل شورای ائتلاف اصولگرایان باعث شد روحیه اصولگرایی در سطح کشور بالا رود.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: مؤتلفه اسلامی نقشی ویژه در تشکیل شورای ائتلاف اصولگرایان داشته است. استان‌ها هرکدام باید به‌صورت مصداقی در زمینه بالا بردن روحیه عمومی برای سازماندهی رأی اقدام کنند.
آل‌اسحاق دومین عامل مؤثر در انتخابات را فضاشناسی دانست و بیان داشت: باید فضای انتخابات و فضای کشور را شناسایی کرد و بدانیم چه‌کسانی حضور پیدا کرده و چه‌کسانی بازیگران عرصه سیاست هستند. این فضاشناسی هم باید در سطح کلان و هم در سطح بخش‌های جزئی مورد بررسی قرار گیرد.

وی ابراز داشت: صحنه انتخابات دارای دو عرصه بازیگران داخلی و خارجی است که باید حوزه آنها و مواضع و عملکردشان را شناخت تا بتوان تصمیمات درست گرفت.این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به موضوع اتفاقات اخیر شهادت شیخ نمر توسط عربستان و آتش زدن سفارت آنها تأکید کرد: این نقشه عربستان بود تا با این کار فضای وحدت‌آفرین ایران را خراب کند و باید فضای چنین اقداماتی را دانست تا بر اساس آن تصمیم گیری و سیاست گذاری کنیم.آل‌اسحاق گفت: فرق ما با دیگران این است که ما آرمان و اعتقادات و اهدافی داریم که ارزشی است.وزیر اسبق بازرگانی با اشاره به مشکلات کشور در زمینه مسائل اقتصادی و معیشتی مردم اظهار داشت: متأسفانه کشور دارای مشکلات عدیده اقتصادی است اما راه حل و نسخه آن آماده است و مقام معظم رهبری نیز ابلاغ فرموده‌اند. اجرای اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت از مشکلات کشور است.وی افزود: چگونگی اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است و مجلس آینده باید از افرادی تشکیل شود که زمینه‌های اجرای اقتصاد مقاومتی را به بهترین شکل فراهم کنند.

آل‌اسحاق تصریح کرد: در انتخابات کسانی باید رأی آورند که مانع اجرای اقتصاد مقاومتی نباشند.
وی با اشاره به چالش‌های اقتصادی کشور گفت: اشتغال و بیکاری بزرگترین چالش در کشور است. متأسفانه نزدیک به 8میلیون بیکار متقاضی کار در یک سال آتی وجود دارد و این در حالی است که کسانی را که هفته‌ای تنها دو ساعت کار می‌کنند شاغل محسوب می‌کنیم.آل‌اسحاق بیان داشت: عمده بیکاران در کشور قشر تحصیل‌کرده هستند. مجلس آینده باید برای موضوع اشتغال فکری اساسی کند.وی دومین مشکل را معیشت مردم عنوان کرد و گفت: متأسفانه قدرت خرید مردم پایین آمده و طبقات متوسط به پایین جامعه قدرت خریدشان با توجه به تورم با تأمین کالای مورد نیاز معیشت قابل تطبیق نیست.
این کارشناس مسائل اقتصادی متذکر شد: متأسفانه برخی مسئولان نمی‌خواهند هزینه برخی کارها برای بهتر شدن اقتصاد و معیشت را قبول کنند.وی افزود: مشکلات اقتصادی کوتاه‌مدت حل نمی‌شود، بلکه نتیجه برنامه‌ریزی اقتصادی به‌خلاف سیاست که کوتاه‌مدت است، اما برنامه‌ریزی اقتصادی بلندمدت است تا زمانی که سیاسیون اهمیت و جایگاه اقتصاد را به‌خوبی درک و اعمال نمی‌کنند این مشکلات وجود دارد.آل‌اسحاق با تأکید بر وحدت و همگرایی اصولگرایان اظهار داشت: انتخابات آینده مدعیان فراوانی دارد و اصولگرایان باید مراقب باشند که به ائتلاف اصولگرایان ضربه  وارد نشود.

وی با اشاره به موضوع اقتصاد گفت: نه‌تنها اصولگرایان باید منسجم عمل کنند، بلکه همه دلسوزان کشور و همه نهادها اعم از دولت و مجلس و بخش خصوصی با اولویت قرار دادن بخش مسائل اقتصادی و وحدت نظر و عمل می‌بایست در برابر تهدیدهای مستمر خارجی و همچنین حل مشکلات روز داخلی و رسیدن به اهداف رشد توسعه اقتصادی به‌صورت همدل و هماهنگ و هم‌جهت کار کنند تا ان‌شاءالله با توجه به تمام پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها به اهداف نظام نائل شویم.آل‌اسحاق یادآور شد: در عمل چهره و خط‌مشی مجلس آتی می‌بایست در فضای اقتصادی سامان بگیرد. با توجه به اقتضائات موجود و شرایط داخلی و خارجی مجلس آتی باید به‌گونه‌ای سامان بگیرد که چهره مجلس و خط‌مشی و برنامه‌های آن اولویت اقتصادی باشند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید