خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


اعلام نتایج اولیه اکتشاف سنگ آهن و زغال‌سنگ

معاون وزیر صنعت با اعلام نتایج اولیه اکتشاف سنگ آهن و زغال‌سنگ، گفت: ایجاد اشتغال و رشد ارزش افزوده ، دو هدف اصلی ایمیدرو برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش مهر، مهدی کرباسیان اظهارداشت: بخش معدن به دلیل داشتن بسترهای اصلی توسعه در داخل کشور (شامل ذخایر فراوان مواد معدنی، ذخایر غنی انرژی و نیروی انسانی توانمند)، در صورت فرآوری و ایجاد ارزش افزوده، می تواند در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نقش مهمی ایفا کند.

معاون وزیر صنعت تصریح کرد: وجود ذخایر معدنی در اغلب نقاط کشور، این امکان را می دهد تا با ایجاد صنایع معدنی در سراسر کشور، اشتغال زایی بومی در سطح وسیع شکل گیرد و در نتیجه با کاهش بیکاری، از مهاجرت‌های بی رویه به شهرهای بزرگ و معضلات ناشی از آن، جلوگیری شود.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه ایران پانزدهمین کشور معدنی دنیا به شمار می رود و در صورت انجام کار اکتشاف معادن به طور کامل، به زیر رتبه ۱۰ ارتقا پیدا می کنیم، افزود: به همین دلیل، از ابتدای فعالیت خود در این سازمان طی دو سال و نیم گذشته، موضوع اکتشاف را به طور جدی پیگیری کرده و طی این مدت، کار وسیعی را در نقاط مختلف کشور شروع کردیم که وسعت اکتشاف معادن از ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع عبور کرده است.
وی ادامه داد: بخشی از نتایج اولیه فعالیت های اکتشافی نظیر افزایش قطعی ذخایر ۲۰۰ میلیون تنی سنگ آهن و ۱۵۰ میلیون تن زغال سنگ، حاصل شده و سال آینده نیز نتایج جدیدی به اطلاع عموم خواهد رسید.
کرباسیان خاطرنشان کرد: با نتایج به دست آمده، می توان برای اجرای طرح‌های جدید فرآوری برنامه ریزی کرد و به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده بالا رفت و خام فروشی را به حداقل رساند. در همین حال، به دنبال سرمایه‌گذاری در صنایع معدنی  هستیم و تفاهم‌نامه‌هایی با شرکت‌های خصوصی داخلی و خارجی در حوزه آلومینیوم، مس و فولاد انجام می‌دهیم که امیدواریم به نتیجه برسد.
نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید