خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


با اجرای این طرح بیکاران شاغل می‌شوند

معاون اشتغال وزیر کار می گوید طرح تکاپو بر پایه مزیتهای منطقه‌ای استانها ایجاد شغل می‌کند و با اجرای آن مهارت‌ها و قابلیتهای بیکاران در کمترین زمان ممکن شناسایی می‌شود.
عیسی منصوری درباره مزیتهای اجرای طرح تکاپو به ایسنا، گفت: طرح تکاپو یکی از طرح‌های مطرح وزارت کار است که در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی رویکرد ایجاد اشتغال مبتنی بر مزیتهای منطقه‌ای را دنبال می‌کند؛ به این نحو که برای ایجاد شغل ظرفیتها و اولویتهای منطقه‌ای در نظر گرفته می‌شود.
وی افزود: این طرح در سال ۱۳۹۴ در شش استان کشور به صورت آزمایشی به اجرا درآمد و در پنج ماهه سال ۱۳۹۵ نیز در ۲۰ استان کشور اجرایی شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درباره حمایت مالی از کارآفرینان در این طرح گفت: کارآفرینانی که در کارنامه خود ایجاد شغل را داشته و درصدد توسعه طرح‌ها و ایده‌های کارآفرینانه خود برای افزایش تعداد شاغلان باشند از تسهیلات پیش‌بینی شده در این طرح بهره‌مند می‌شوند.
به گفته منصوری طرح تکاپو فرایند جدیدی است که بر مبنای شناسایی تخصص و مهارت بیکاران شکل گرفته و هدف آن توسعه اشتغال منطقه‌ای است.
وی دیدگاهی را که ایجاد اشتغال را نیازمند پرداخت وام می‌داند، مورد انتقاد قرار داد و گفت: امروز عده‌ای تصور می‌کنند که باید وام و تسهیلاتی پرداخت شود تا یک یا چند شغل به وجود آید، در صورتی که منظور از اشتغالزایی پرداخت وام نیست و جهت‌گیری اشتغال در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌های کلان کشور باید به گونه‌ای باشد که خروجی و نتایج ملموسی به دنبال داشته باشد.
به اعتقاد معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، سیاستهایی که در گذشته برای ایجاد شغل در پیش گرفته شده به دلیل آنکه فاقد جهت‌گیری اشتغال بوده به نتیجه نرسیده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید