خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ستاد توسعه فناوری نانو با برگزاری رویداد "کارنو" در  تلاش است بستری را برای آشنایی دانشجویان با فضای کسب‌وکارهای نوین فراهم سازد تا آنها بتوانند در آینده بعد از فراغت از تحصیل شرکت‌های دانش‌بنیان خود را راه‌اندازی کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، رویداد "کارنو" به منظور ایجاد انگیزه، تغییر نگرش و ارائه آموزش‌های مورد نیاز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌ها و گرایش‌های فناوری نانو برای حضوری موفق در عرصه تجارت فناوری و معرفی مسیر ایده تا بازار، از سوی ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می‌شود.
در این رویداد سه روزه تلاش می‌شود تا دانشجویان با نگرشی کاربردی‌تر به انتخاب موضوع پایان‌نامه خود بپردازند و همچنین با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده بتوانند ایده‌های مطرح شده در پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری خود را به مرحله تجاری‌سازی برسانند.
این رویداد در تلاش است تا دانشجویان از فضای تحقیقات بنیادی به سمت تحقیقات کاربردی هدایت ‌شوند.
در روز اول این رویداد شرکت کنندگان با رویداد و مسابقه "پل ایده" توسط کارشناسان و مربیان آشنا می‌شوند و در روز دوم جلسات کار تیمی و تکمیل مدل کسب و کار و ارائه مشاوره در حوزه‌های بازاریابی، تجاری‌سازی، مدل کسب وکار، کارآفرینی برگزار خواهد شد.
در روز سوم نیز با ارائه کسب وکارها، اقدام به داوری طرح‌ها و معرفی برترین‌ها خواهد شد.
به گفته مهندس ایجادی، دبیر رویداد کارنو دانشجویان پس از سه روز تلاش در حوزه‌ تجاری‌سازی ایده، در برابر داوران و سرمایه‌گذاران به دفاع از طرحشان می‌پردازند و سپس ایده‌های برگزیده معرفی می‌شوند.
وی با اشاره به رویکرد اشتباه دانشجویان تحصیلات تکمیلی به آینده شغلی یادآور شد: جذب در دانشگاه‌ها به عنوان هیات علمی نهایت آرزوی فارغ‌التحصیلان دوره‌های تحصیلات تکمیلی است و این در حالی است که جذب این تعداد فارغ‌التحصیل در دانشگاه‌ها امکان‌پذیر نیست و ما تلاش می‌کنیم نگرش این افراد را به مفهوم اشتغال تغییر دهیم.
ایجادی، برگزاری رویداد کارنو را راهکاری در این زمینه دانست و یادآور شد: در این رویداد دانشجویان به ‌صورت تیمی حضور می‌یابند و در طی برگزاری آن سعی می‌کنند مدل کسب‌ وکار خود را با کمک مشاوران و اساتید تکمیل کنند.
دبیر رویداد کارنو با اشاره به اهمیت این رویداد، خاطر نشان کرد: در این رویداد فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با نانو تفاوت میان بازار کار و محیط دانشگاهی را درک خواهند کرد و بر این اساس مهارت‌های خود را تقویت کنند و دستاوردهای دانشگاهی‌شان را در قالب تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در نهایت به تجاری‌سازی برسند.
علاقه‌مندان برای حضور در این رویداد می‌توانند با مراجعه به دهمین نمایشگاه فناوری نانو نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
دهمین جشنواره فناوری نانو با حضور 150 نهاد فعال در حوزه فناوری نانو از 14 مهرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران در سالن خلیج فارس آغاز به کار کرده و تا امروز 17 مهر ماه ادامه دارد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید