خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نرخ تورم به کمتر از 20درصد کاهش می یابد

معاون اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی گفت: نرخ تورم در آینده ای نزدیک به کمتر از 20 درصد کاهش می یابد. پیمان قربانی در حاشیه همایش آموزشی آمارگیران اقتصادی بانک مرکزی در نوشهر به ایرنا گفت: اکنون نرخ تورم حدود 21.1 درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه حدود 14.4 دهم درصد است.

وی کاهش نرخ تورم را از دغدغه های اصلی دولت دانست و یادآور شد: نرخ تورم در مهر ماه پارسال حدود 40 درصد بود.

قربانی گفت: با توجه به اقداماتی که در زمینه ثبات در بازار ارز و تقویت ذخایر خارجی کشور و نیز پایداری آن ناشی از شوک های وارده بیرونی انجام گرفته، روز به روز شاهد روند پیوسته نزولی نرخ تورم در کشور خواهیم بود.

معاون اقتصادی بانک مرکزی افزود: از زمان استقرار دولت یازدهم مسوولان اجرایی به دنبال ایجاد ثبات در بازار بوده اند و در حوزه اقتصاد کلان نیز اقداماتی در زمینه های ثبات مالی، پولی، بودجه ای و خارجی از سوی بانک مرکزی صورت گرفت.

وی ادامه داد: وزارت امور اقتصادی و دارایی در بخش ثبات خارجی و پولی نقش ارزنده ای داشته است به نحوی که با اجرای سیاست های پولی مناسب تلاش کرده تا تورم را تا حدودی مهار کند و منابع مالی را به سمت بخش های مولد و اشتغال سوق دهد.

معاون اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی گفت: در زمینه تولید ناخالص ملی برخلاف سال های گذشته در تمامی بخش ها یعنی صنعت، کشاورزی شاهد رشد قابل توجه بوده ایم.

قربانی از پرداخت 113 هزار میلیارد تومان اعتبار به فعالان بخش اقتصادی کشور در سال جاری خبر داد و گفت: از این مبلغ حدود 59.3 درصد برای فعال سازی ظرفیت های خالی در بخش سرمایه در گردش و 80 درصد نیز در بخش صنعت پرداخت می شود.

وی افزود: به زودی بانک مرکزی گزارشی از فعالیت های مربوط به این حوزه را منتشر می کند و جزییات را به اطلاع عموم مردم می رساند.

معاون اقتصادی بانک مرکزی اظهار کرد: در حوزه ارز نیز اقداماتی با هدف تامین نیازهای صنایع در اتاق مبادله ارزی انجام گرفته است.

قربانی افزود: رشد صنعت خودرو سازی در سه ماه نخست امسال ناشی از تخصیص حدود 80درصد از تسهیلات به بخش صنعت بود که اکنون شاهد یک ثبات نسبی و آرامش در این حوزه هستیم.

معاون اقتصادی بانک مرکزی همچنین درباره ابلاغیه اخیر بانک مرکزی به بانک ها مبنی بر خروج بانک ها از فعالیت های بنگاه داری گفت: بانک مرکزی تلاش می کند با این معضل برخورد کند گرچه برخی از بانک ها با اختیار و برخی دیگر نیز به اجبار به سمت بنگاه داری گرایش پیدا کرده اند اما در حقیقت مغایر با قوانین و به نوعی یک خطا محسوب می شود.

قربانی برای شرکت در سی و ششمین همایش آموزشی آمارگیران اقتصادی به نوشهر سفر کرده است؛ این همایش با حضور 300 نفر از کارشناسان آمارگیر بانک مرکزی از پنجم مهر آغاز شده و تا نهم مهر ماه ادامه دارد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید