خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه بیمه شاغلین مرتبط با استارت آپ‌ها از وظایف این سازمان است، گفت: سازمان تأمین اجتماعی نمی‌تواند در قبال درخواست‌های شاغلین کسب و کارهای مرتبط با استارت آپ‌ها و آینده نیروی کار شاغل و خانواده آنان در این حوزه بی‌تفاوت باشد.

به گزارش ایلنا، محمدحسن زدا، معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه بیمه شاغلین مرتبط با استارت آپ‌ها از وظایف این سازمان است، گفت: سازمان تأمین اجتماعی نمی‌تواند در قبال درخواست‌های شاغلین کسب و کارهای مرتبط با استارت آپ‌ها و آینده نیروی کار شاغل و خانواده آنان در این حوزه بی‌تفاوت باشد.
وی اظهار داشت: مذاکرات زیادی با تعدادی از شرکت‌های بزرگ مرتبط با حوزه استارت آپ‌ها داشته‌ایم و تلاش می‌کنیم که شاغلین در این نوع کسب و کار‌ها با استفاده از بیمه‌های توافقی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.
زدا ادامه داد: امیدواریم مذاکرات در حال انجام به نتیجه مطلوب منتهی شود و بتوانیم با استفاده از بیمه توافقی که برای هنرمندان، روزنامه نگاران، طلاب و روحانیان و برخی دیگر از مشاغل با موفقیت اجرا شده است، شاغلان مرتبط با استارت آپ‌ها را نیز تحت پوشش قرار دهیم.
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: اولویت اصلی سازمان تأمین اجتماعی این است که با بیمه توافقی این گروه از مشاغل را تحت پوشش قرار دهد اما در صورت به نتیجه نرسیدن تلاش‌ها و اقدامات در دست انجام در ‌‌نهایت تکلیف قانونی سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر پوشش بیمه اجباری برای این مشاغل اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه مذاکرات سازمان تأمین اجتماعی با ١١ شرکت عمده استارت آپی در حال انجام است، اظهار داشت: تعداد شرکت‌های استارت آپی بسیار زیاد است و تعداد زیادی از افراد نیز در این گونه شرکت‌ها شاغل هستند اما برقراری رابطه کارگر و کارفرمایی در این شرکت‌ها با شکل و نوع جدیدی از رابطه کاری مواجه است.
زدا افزود: بسیاری از افراد بدون حضور در دفا‌تر این شرکت‌ها مشغول به کار هستند و نوع همکاری بسیاری از افراد نیز به صورت پاره وقت است.
وی با تأکید بر اینکه افرادی که در مشاغل مرتبط با استارت آپ‌ها مشغول به کار هستند، این حق را دارند که از خدمات سازمان تأمین اجتماعی برخوردار شوند، گفت: ما نمی‌خواهیم که شرکت‌های استارت آپی درگیر بروکراسی اداری شوند و به همین دلیل بهترین و سریع‌ترین راهکار را برای ارائه خدمات سازمان تأمین اجتماعی به این مشاغل پیشنهاد کرده‌ایم که استفاده از مدل بیمه‌ای توافقی است.
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: از نظر ما رابطه بین شرکت‌های استارت آپی و افرادی که در مشاغل مرتبط با این حوزه مشغول به کار هستند، مشمول قانون تأمین اجتماعی است و امیدواریم با همکاری شرکت‌های استارت آپی بتوانیم مدل مناسبی برای پوشش بیمه‌ای شاغلان این حوزه ارائه دهیم.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید