خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نشست هشت ساعته وزیر کار و نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی برای تعیین حداقل دستمزد سال 97، پس از ساعت ها رایزنی بی نتیجه ماند و ادامه گفت و گوها در این رابطه به یکشنبه شب موکول شد.

به گزارش ایرنا، این نشست از ساعت 20 شامگاه شنبه به ریاست «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور «مسعود کرباسیان» وزیر اقتصاد و دارایی، «محمد شریعتمداری» وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان کارگری و کارفرمایی تشکیل شده بود.
آخرین پیشنهاد اعلام شده نماینده گروه های کارگری برای میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده، 29 درصد، کارفرمایان 10 درصد و نمایندگان دولت از 10 الی 14 درصد بوده است.
افزایش حداقل دستمزد هر ساله بر مبنای ماده ٤١ قانون کار و با توجه به نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی و همچنین سبد معیشت خانوار تعیین می شود.
کمیته دستمزد کارگران امسال سبد معیشت را با توجه به افزایش قیمت های سال ٩٦ اصلاح کرده و از حدود دو میلیون و پانصد هزار تومان به رقم دو میلیون و ٦٦٩هزار تومان رسانده است.
این رقم اما با مخالفت نمایندگان کارفرمایان مواجه شده و اختلاف زیاد میان رقم های پیشنهادی، مذاکرات را به بن بست کشانده است.
حداقل دستمزد سال ٩٦ از سوی شورای عالی کار با ١٤.٥ درصد افزایش نسبت به سال 95 حدود ٩٣٠ هزارتومان تعیین شده بود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید