خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فعال اقتصادی با ابراز امیدواری از بسته جدید ارزی دولت گفت:بهبود فضای کسب و کار منوط به سیاست های آتی دولت به ویژه در شرایط اقتصادی فعلی است.با رونق تولید کسب و کار و اشتغال رونق می گیرد.

به گزارش کارآفرین ناب به نقل از خبرگزاری تسنیم، رامین میرعبدالباقی، فعال اقتصادی با اشاره به اینکه امروز عملاً جز تولیدکنندگانی خاص که توانستند ارز خود را تامین کنند، سایر تولیدکنندگان در صف‌های دریافت ارز معطل می مانند و به نوعی از دریافت ارز دولتی منصرف شدند، گفت: امروز مشکل اصلی تولیدکننده عدم اعتماد به سخنان دولتمردان است که به وعده‌های خود پایبند نیستند و با گذشت زمان در مواقعی خلاف وعده‌های آنها را مشاهده می‌کنیم.

وی با تحلیل عوامل نوسانات ارزی ادامه داد: دلیل اصلی نوسانات بازارهای ارز و طلا و به تبع آن افزایش قیمت محصولات تولیدی، همین عدم اعتماد به آینده است که مردم را برای تثبیت سرمایه خود به این بازارها سوق می دهد.

 میرعبدالباقی ادامه داد: تولیدکنندگان نیز به دلیل اینکه نمی‌توانند ارز مورد نیاز خود را به رغم وعده‌های دولت تامین کنند، چشم اندازی را برای آینده متصور نیستند. لذا در این شرایط برای سرپا ماندن و جلوگیری از ریزش سرمایه به دنبال افزایش محصولات خود به تأسی از التهابات ارزی هستند.

عبدالباقی افزود: نکته این عدم اعتماد فعالان اقتصادی وقتی اسفناک تر می شود که هنوز هیچ تحریم جدیدی اعمال نشده است. بنابراین التهابات اقتصادی فعلی که از ماه‌ها قبل آغاز شده را می توان صرفا ناشی از سوء مدیریت و مسائل داخلی تلقی کرد.

وی گفت: اگر اعتماد در بین افکار عمومی و جامعه حاکم بود حتی به رغم اعمال تحریم های جدید مردم به وعده ها و خوش بینی مسئولان به آینده اعتماد می کردند و قطعا فضای فعلی در جامعه حاکم نبود.

این فعال اقتصادی ادامه داد: امروز نیاز داریم اعتماد از دست رفته مردم بازگردد که این با وعده‌های غیرعملی محقق نخواهد شد بلکه مردم و تولید کننده باید به امیدواری هایی که از سوی دولتمردان نسبت به آینده داده می شود، باور داشته باشند.

میرعبدالباقی  درباره میزان تاثیر پذیری این صنعت از التهابات ارزی، گفت: قطعا این صنعت وابستگی مستقیم با ارز دارد، ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود در شرایطی قرار دارد که با جنگل های کمی مواجه است و در عمل چوب مناسب ساخت مبلمان در کشور وجود ندارد.

وی ادامه داد: بنابراین به دلیل اینکه ماده اولیه تولید مبلمان، چوب مرغوب است، وابستگی این صنعت را به ارز زیاد می کند، علاوه بر این چون دولت توجهی به صنعت مبلمان نداشته ایران از کشوری صادرکننده مبلمان در گذشته، عملا به واردکننده تبدیل شده چراکه سرمایه گذاری در این بخش چه در حوزه چوب و چه در حوزه پارچه های مبلمان صورت نگرفته است. تقریبا کلیه ملزومات مبلمان در ایران وارداتی است و افزایش نرخ ارز تاثیری چند برابری در قیمت تمام شده این صنعت گذشته است.

این فعال اقتصادی تاکید کرد: انتظار ما از دولت این است که فارغ از وعده ها واقعیات را به مردم اعلام کند؛ ضمن اینکه از ظرفیت تولیدکنندگان و بخش خصوصی در تصمیم گیری ها استفاده کند. وزیر یا رئیسی که فرصت جلسه با تولیدکنندگان و صنعتگران را ندارد هر تصمیمی اتخاذ کند قطعا با مشکل مواجه می شود که قطعا در این شرایط بازگشت اعتماد از دست رفته تولیدکنندگان ضروری است تا مصرف کنندگان نیز ناشی از افزایش قیمت تمام شده متضرر نشوند.

این فعال اقتصادی همچنین با ابراز امیدواری از بسته جدید ارزی دولت گفت: چشم امید تولیدکنندگان و صادرکنندگان به بسته جدید ارزی دولت است که بتواند همسو با شرایط تولیدکنندگان باشد. بهبود فضای کسب و کار منوط به سیاست های آتی دولت به ویژه در شرایط اقتصادی فعلی است.با رونق تولید کسب و کار و اشتغال رونق می گیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید