خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

واکنش سبزعلیپور به ادعای بی‌کیفیتی مسکن مهر
هرچند پس از گذشت یک هفته از وقوع زلزله، هنوز کمبودهای زیادی به چشم میخورد و توقع همگان از دولت بیش از اینها بوده است اما کمبودها و کندی و تعلل در کمک رسانی، آنقدر روح مردم علی الخصوص حادثه دیدگان را آزار نداده که برخی از اظهارنظرها، تسویه حسابهای سیاسی و شایعه پراکنی ها روح آنان را آزرده خاطر کرده است!!     


محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران ضمن ابراز همدردی با مردم زلزله زدۀ استان کرمانشاه در واکنش به شایعات و ادعای برخی از آقایان مبنی بر بی کیفیت بودن مسکن مهر اظهار داشت: وقوع زلزله و سایر حوادث طبیعی و خسارات ناشی از آن نه تنها تقصیر شخص خاصی نیست بلکه پدیده ای جهانی است که کشور ایران را نیز گریزی از آن نیست و بسته به شدت و ضعف زلزله و یا سایر حوادث طبیعی، میزان خسارات، صدمات و تلفات آن متفاوت و متغیر میباشد لکن با کمی درایت، مسئولیت پذیری، فرهنگ سازی، آینده نگری و عدم دزدی و کشیدن دندان طمع، به راحتی میتوان حوادث طبیعی را مدیریت کرده و بطور قابل قبول و چشمگیری، میزان خسارات، صدمات و تلفات را در کشور کاهش داد.
وی افزود: اما تجربه سالهای دور و نزدیک مبین این واقعیت میباشد که چندان درایتی چه از جانب دولتها و چه از جانب غالب شخصیتهای حقیقی و حقوقی جهت مدیریت حوادث و پیشگیری از خسارات و تلفات صورت نگرفته و پس از وقوع حوادثی از قبیل سیل، طوفان، زلزله و... و برجای ماندن ویرانی های بیشمار و کشته و زخمی شدن هزاران هزار نفر از هموطنان عزیزمان، متأسفانه تازه سر و صداها شروع شده و عده ای نیز با ریختن اشک تمساح برای مردم مصیبت زده نه تنها قدم مثبتی برای حادثه دیدگان برنمیدارند بلکه با اهداف خاصی فقط و فقط انگشت اتهام خود را به سوی این و آن نشانه میروند که حاصل آن چیزی جز ایجاد التهاب، تنش آفرینی و ریختن نمک بر روی زخم مردم حادثه دیده نیست.
علیپور با اشاره به وقوع زلزلۀ چند روز پیش استان در کرمانشاه و شهرهای غرب ایران گفت: متأسفانه وقوع زلزلۀ شدید هفته گذشته در استان کرمانشاه و میزان خسارات بالای جانی و مالی آن، دل هر دردمندی را به درد آورد و این حادثه موجب شد تا غالب مردم و مسئولین کشوری و لشگری و حتی جهانیان جهت یاری رساندن به زلزله زدگان بسیج شده و کمکهای مادی و کالایی خود را برای مردم آن دیار گسیل دارند.
هرچند پس از گذشت یک هفته از وقوع زلزله، هنوز کمبودهای زیادی به چشم میخورد و توقع از دولت بیش از اینها بوده است اما کمبودها و کندی و تعلل در کمک رسانی، آنقدر روح مردم علی الخصوص حادثه دیدگان را آزار نداده که برخی از اظهارنظرها، تسویه حسابهای سیاسی و شایعه پراکنی ها روح آنان را آزرده خاطر کرده است!!     
سبزعلیپور تصریح کرد: یکی میگوید که این زلزله نبوده بلکه اثرات ناشی از آزمایش بمب و موشک بوده است!! دیگری میگوید که عدم کمک رسانی مطلوب دولت بخاطر این است که چون کرمانشاه، استانی کردنشین میباشد!! آن یکی میگوید که از سپاه خبری نیست و فقط ارتش در صحنۀ کمک رسانی به مردم حضور دارد!! و باز هم یکی دیگر میگوید که کمک های مردمی را به زلزله زدگان نمیدهند و همۀ آنها را در بازار به فروش میرسانند!! و صدها حرف و سخن دیگر از همین دست که هیچ یک پایه و ارزش محکمی نداشته و شایعه ای بیش نمی باشد.!!!
اما بحث اصلی اینجاست که وقتی این سخنان و شایعات از زبان برخی از آدمهای بی نام و نشان ادا میگردد و عده ای عوام و یا مغرض هم آنان عمداً و یا سهواً نشر میدهند چندان مهم و قابل اهمیت نیست اما وقتیکه سخنی از همین دست از دهان یکی از  مقامات نظام و یک دولتمرد ارشد خارج شده و سخن و کلام وی توسط مردم و رسانه های داخلی و خارجی نقل قول میگردد بسیار دردناک و خطرناک میباشد.!!
وی در ادامه به سخنان اخیر معاون اول رئیس جمهور و ادعای وی در خصوص بی کیفیتی مسکن مهر اشاره کرد و گفت: جناب آقای جهانگیری صدراعظم محترم، یکی دو روز پس از وقوع زلزلۀ استان کرمانشاه از راه دور و بدون حضور در مناطق زلزله زده اظهار داشتند که مسکن مهر شهرستان سرپل ذهاب بی کیفیت بوده و اگر محکم تر و ایمن تر ساخته می شد قطعاً تلفات جانی کمتری برجای میگذاشت!! از همین رو انگشت اتهام خود را بسوی دولت احمدی نژاد نشانه رفت و دولت وی را مقصر این بی کیفیتی اعلام کرد فلذا همین سخن با اساس و یا بی اساس ایشان نیز دستمایۀ جمعی از مردم، رسانه های همسو با دولت، شبکه های مجازی و شبکه های تلویزیونی خارجی قرار گرفت و بعنوان یک خبر رسمی سریعاً در جهان منتشر شد.!!  
هر چند که طبق اخبار موثق و براساس گفته ساکنین مسکن مهر سرپل ذهاب، فقط دو نفر در آن مجمع جان خود را از دست داده اند لکن در این برهه از زمان و در اوج مشکلات حادث شده برای مردم آن سرزمین، چه دلیلی دارد که چنین سخنانی را نشر داده و دلنگرانی ساکنین مسکن مهر در سراسر ایران را افزایش دهیم؟ جناب آقای جهانگیری با طرح این سخنان، بدنبال چه چیزی بوده است؟
تخریب دولتهای نهم و دهم و یا پاک و منزه جلوه دادن دولتهای یازدهم و دوازدهم؟
علیپور افزود: آیا بهتر نیست تا بجای مقصر یابی و این و آن را خراب کردن، فقط و فقط به فکر زلزله زدگان عزیز باشیم و برای رفع مشکلات آنان تلاش کنیم؟ لکن اینجانب بر خود واجب میدانم تا از همین تریبون به جناب معاون اول عرض کنم که درصورت صحت ادعای جنابعالی، قطعاً به همان اندازه که دولت احمدی نژاد در بحث بی کیفیتی مسکن مهر مقصر میباشد به همان اندازه هم دولت روحانی تقصیر دارد زیرا غالب پروژه هایی که در دولت نهم و دهم شروع شدند در دولت یازدهم تکمیل و تحویل متقاضیان شده پس اگر ساختمانها طبق گفتۀ جناب آقای جهانگیری بی کیفیت بوده اند، چرا آنان را تحویل مردم داده اید؟ از همین رو تأکید میکنم که در بحث بی کیفیتی مسکن مهر، بطور قطع دولت روحانی بیش از دولت احمدی نژاد مقصر میباشد!! پس در قضاوت هایمان کمی منصف باشیم و دست از تصویه حسابهای شخصی، جناحی و سیاسی برداریم.
وی گفت: پس از گذشت چهار سال و نیم از عمر دولت تدبیر و امید یا تدبیری در کار نبوده و یا اینکه تدبیرها کارساز نبوده و دولت محترم بجای اینکه عملیاتی شده و مشکلات و نابسامانی های اقتصادی کشور را در عمل حل و فصل نماید متأسفانه فقط به آمارسازی، رؤیا پردازی، سیاه نمائی، آزمون و خطا و تعریف و تمجید از خود روی آورده است که باید صراحتاً اعلام کنم که نه تنها با این روش، وعده های دولت هرگز محقق نخواهد شد بلکه با سیاه نمائی، آمارسازی، رؤیا پردازی، آزمون و خطا و... اقتصاد ایران و معیشت مردم روز به روز بدتر نیز خواهد شد!! متأسفانه طی چهار سال و نیمی که از عمر دولت سپری شده همیشه شاهد این داستان تلخ بوده ایم که همه دولتمردان عزیز از جمله شخص آقای روحانی و معاون اول ایشان از ده کلمه حرفی که میزنند حداقل نیمی از آن کلمات مربوط به خرابکاری های دولت احمدی نژاد میباشد و آن اینکه مملکت را آنها خراب کردند، بردند و خوردند، خزانه را خالی تحویل ما دادند، همه ارزها را خرج کردند، تمام کارهای کشور را بی کیفیت اجام دادند و سالها طول میکشد تا آوارهای دولت احمدی نژاد را برداریم و... دهها مورد دیگر.
بحث اصلی دیگر این است که مگر همه ما از مشکلات و نابسامانی های آن هشت سال خبر نداریم که دائماً شما آنها را یادآوری میکنید؟ مگر آقای روحانی که خود در زمان صدارت احمدی نژاد پستهای حساسی داشته و بر مناصب مهمی از جمله (رئیس مرکز استراتژیک، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو مجلس خبرگان، نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی و... ) تکیه زده بودند از محرمانه ترین گزارشها در ارتباط با عملکرد و بعضاً خرابکاریهای دولت قبل مطلع نبودند؟ قطعاً اطلاع داشتند و با علم به این موضوع وارد عرصه انتخابات شدند و در برابر مردم ایران قول دادند تا همه چیز را سر و سامان دهند!! لکن اگر شخصی را از کره مریخ آورده و رئیس جمهور ایران کرده بودند چنانچه آن رئس جمهور هر حرفی هم راجع به دولت احمدی نژاد میزد حق با او بود، چون هیچ اطلاعی از کارها و عملکرد دولت احمدی نژاد نداشته اما نه آقای روحانی. پس پیش کشیدن احمدی نژاد و یادآوری کارها و عملکرد دولتش هیچ توجیهی ندارد مگر اینکه ما بخواهیم تمام ضعفها، کم کاریها و خلف وعده ها و سوء مدیریت مان را از این طریق توجیه کنیم. یعنی همیشه به دنبال یک دشمن فرضی باشیم و ادامه حیات دولت خود را به تخریب دولتهای قبلی گره بزنیم!! یعنی با بد و ناپاک جلوه دادن دیگران بخواهیم خود را پاک و منزه جلوه دهیم!! که این اعمال و رفتار و این روشها اصلاً برازنده ما نیست.
رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در خاتمه اظهار داشت: بجای این حرفها و طرح موضوعات تفرقه برانگیز، ضروری میباشد که مقامات مسئول در منطقۀ زلزله زده مستقر و در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکلات مردم عزیزمان اقدام نمایند اما متأسفانه شاهد این واقعیت تلخ میباشیم که پس از گذشت یک هفته از وقوع زلزله، هنوز برخی از دولتمردان از جمله وزیر مسکن و شهرسازی به استان کرمانشاه نرفته اند!! آیا حضور وزیر مسکن و شهرسازی در منطقه زلزله زده واجب میباشد یا حضور وزیر اقتصاد؟ قطعاً حضور وزیر مسکن و شهرسازی که با مسکن مردم در ارتباط است ضروری تر میباشد اما وزرای دیگر رفته اند بجز ایشان. مگر مقام ایشان شامخ تر از مقام رئیس مجلس، فرماندهان سپاه و ارتش و... میباشد؟
نکته مهم دیگر این است کشوری همچون ایران که روی ثروت بی نظیر طبیعی و خدادادی خوابیده دلیلی ندارد که کمبود و مشکلات اقتصادی داشته باشد و اگر مشکلی هم وجود دارد باید آنرا در جای دیگری جستجو کرد!! زلزله زدگان و مردم شریف و ثروتمند ایران  باید وضعیت بسیار مطلوبی داشته و در رفاه کامل باشند نه اینکه در انتظار ابتدایی ترین نیازهای زندگی، شب و روز را سپری کنند!!
وقتیکه دولتمردان علی الخصوص جناب آقای روحانی علناً در برابر رسانه ها میفرمایند که تمام امکانات بسیج و همه مایحتاج زلزله زدگان آماده شده و فقط مشکل توزیع داریم!! این سخن ایشان اصلاً قابل پذیرش نبوده و بیش از اینکه واقعیت داشته باشد باز هم بوی شعار و وعده میدهد!! فی الواقع اگر همه امکانات آماده شده پس چرا از مردم درخواست پلاستیک و مشمع و اقلام دیگر میکنید؟ مگر دولت پول ندارد؟ پس همۀ کالاهای مورد نیاز مردم را خریده و سریعاً به منطقه انتقال دهد نه اینکه دست به دامن مردم شود!!
و دست آخر اینکه در ایام انتخابات مسئولین برای بدست آوردن رأی مردم به خیابانها و حتی به منازل مردم رفته و با تک تک مردم دست داده، روبوسی کرده و با آنان خوش و بش میکردند اما امروز که مردم زلزله زده کرمانشاه و سرپل ذهاب چشم انتظار مسئولین شان هستند، برخی از آقایان از دور و از داخل اتومبیل با آنان گفتگو میکنند!! آیا این مردم لایق چنین برخوردهایی هستند؟ شایسته این است که از این پس اوضاع را بطور مطلوب و در شأن ایران و ایرانی مدیریت کنیم.

/انتهای پیام


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
جدیدترین تصاویر

با ما در ارتباط باشید