خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.25 (2 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک جوان قطع نخاعی در سلماس اکنون با ایجاد اشتغال برای 16 معلول دیگر در قامت یک کارآفرین موفق ظاهر شده است تا نماد «امیدآفرینی» و منادی پیام «معلولیت، محدودیت نیست» باشد.


«ولی شریف تمر» از نظر جسمی معلول اما از نظر همت و اندیشه بسیار توانمند می باشد و با تلاش و پشتکار، کاری کرده است کارستان.

این کارآفرین 42 ساله که در سال 1389 و بر اثر یک سانحه رانندگی دچار قطع نخاع از ناحیه گردن شد، با وجود ساز ناکوک جسمی به طور مرتب به همه جای واحد تولیدی خود سرک می کشد و معاش جمع کثیری را با همت والای خویش تامین می کند.

وی که تحصیل‌ کرده رشته عمران در مقطع کارشناسی بوده، رمز موفقیت را در خواندن کتاب و «یادگیری» می داند و معتقد است که معلولان با پرورش قوه خلاقیت و شکوفایی استعدادهای خود می توانند بر مشکلات فایق آیند و از انزوا و گوشه گیری فاصله بگیرند.

«شریف تمر» در مورد داستان کارآفرینی خود به خبرنگار ایرنا گفت: با تشویق دوستانم در اواخر سال 1392 به راه اندازی واحد تولید درب های صنعتی تصمیم گرفتم و اکنون در این واحد ماهیانه 800 درب تولید و روانه بازار می شود.

این مرد قطع نخاعی از فرهنگ پذیرش معلولان در جامعه انتقاد داشته و اعتقاد دارد که اگر این قشر مورد حمایت جدی قرار بگیرند، همگام با سایر اعضای جامعه توان رسیدن به اهداف متعالی خود را خواهند داشت.

این کارآفرین خلاق به گفته خودش، برنامه ریزی هایی برای ساخت اتاق استراحت معلولان و برخورداری آنان از خدمات درمانی و آموزشی مانند فیزیوتراپی در کنار سالن تولید دارد.

به گفته «شریف تمر» در شرایطی که اغلب واحدهای تولیدی در پرداخت حقوق کارکنان خود دچار مشکل هستند، این شرکت تولیدی به برکت دل های پاک معلولان و همت والای آنان در حال توسعه است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سلماس هم با اشاره به میزان سرمایه گذاری واحد تولیدی این کارآفرین، بیان کرد: از سال 1392 تاکنون حدود 12 میلیارد ریال در این واحد سرمایه گذاری شده و برای 16 معلول دیگر به صورت مستقیم اشتغال زایی شده است.

جعفر مهدی زاده با اشاره به اینکه «شریف تمر» با تمایل خود نسبت به جذب این افراد معلول اقدام کرده است، اظهار داشت: بانک‌ها و بخش‌های اقتصادی و اداری همکاری و حمایت لازم را از این واحد تولیدی دارند و جهت توسعه کسب و کار معلولان، تسهیلات ارزان قیمت در اختیار وی قرار گرفته است.

فرماندار سلماس نیز گفت: به راحتی نمی توان از شایستگی ها و استعدادهای معلولان در جامعه صرف نظر کرد و این واحد تولیدی نمونه ای از قابلیت های این قشر فعال جامعه را نشان می دهد.

مرتضی اصغری با تاکید بر اینکه اشتغال، مشارکت اجتماعی معلولان را افزایش می دهد و به ارتقای سلامت روحی این قشر منجر شود، اظهار داشت: آموزش‌های حرفه‌ای و کمک‌ مالی و فنی به آن دسته از کارآفرینانی که افراد معلول را بکار می گیرند از اقدامات مفید در زمینه ایجاد اشتغال برای این قشر محسوب می‌شود.

کاظم طهماسبی، مدیرعامل انجمن معلولان سلماس هم بر توانمندسازی معلولان همانند این کارآفرین قطع نخاعی تاکید کرد و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا همانطور که در تصویب قانون حمایت از معلولان همت کردند، در زمینه تامین اعتبار لازم برای اجرای این قانون هم گام های اساسی بردارند.

خارج کردن معلولان از انزوا و توانمندسازی آنان از مهمترین سیاست های حوزه توانبخشی بهزیستی به شمار می رود و مدیران این بخش معتقد هستند که «جامعه ای که حضور معلول در کنار خود را نپذیرد، معلول است».

 

بیشتر بخوانید: روایت جوان کارآفرین تاکستانی که معلولیت را به فرصت تبدیل کردمنبع: ایرنا
* انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در «ماهنامه کارآفرین ناب» لزوماً به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید