خانه    نقشه سایت    تلفن 021-22894825     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در نخستین بخش از سفر به استان بوشهر از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های مستقر در این استان بازدید و از چندین دستاورد ایران ساخت رونمایی کرد.


به گزارش کارآفرین ناب به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در نخستین بخش از سفر خود به استان بوشهر ضمن بازدید از توانمندی و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان، واحدهای فناور و استارتاپ های مستقر در این استان از چند دستاورد ایران ساخت رونمایی کرد.


افتتاح آزمایشگاه سم‌شناسی با تجهیزات ایران‌ساخت
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با حضور در یکی از بزرگترین مجتمع‌های آزمایشگاهی جنوب کشور، آزمایشگاه سم‌شناسی این مجموعه را افتتاح کرد. در این آزمایشگاه سم‌شناسی بیش از ۱۵۷ نمونه سم محصولات غذایی و کشاورزی شناسایی و تشخیص داده می‌شود.


بازدید از مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر
همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های خود در استان بوشهر از مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر بازدید کرد. مرکز طب هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر بیش از ۵۰ نوع خدمت در بخش‌های تشخیص و آزمایشگاهی ارائه می‌کند. این مرکز ضمن تلاش برای دستیابی به مرجعیت علمی در حوزه تشخیص و درمان سرطان گام‌های مهمی در درمان سرطان‌های پیشرفته پیموده است. درمان بیماران با سرطان‌ تیروئید مقاوم به ید رادیواکتیو، درمان سرطان‌های تمایزیافته تیروئید با یُد رادیواکتیو، درمان با MIBG برای بعضی از تومورهای کودکان، درمان سرطان‌های پیشرفته غددی-عصبی، درمان سرطان پیشرفته پروستات، درمان روماتیسم پیشرفته مفاصل، درمان بیماری پرکاری تیروئید با مواد رادیواکتیو و درمان سرطان متاستازی استخوان با مواد رادیواکتیو در این مرکز فناور پزشکی انجام می‌شود.


رونمایی از محصولات دانش‌بنیان فناوران دانشگاهی
ستاری در ادامه سفر به استان بوشهر به مرکز پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس رفت و از محصولات دانش‌بنیان فناوران و پژوهشگران دانشگاهی مستقر در مرکز پژوهش و فناوری دانشگاه بوشهر رونمایی کرد.

این محصولات توسط واحدهای فناور دانشگاهی در زمینه‌های کشت بافت گیاهی، تجهیزات دانش‌بنیان آزمایشگاهی، فرآورده‌های گیاهان دارویی، نرم‌افزارها و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات تولید شده بود.


نمایش دستاوردهای فناورانه در پارک علم و فناوری بوشهر
ستاری همچنین در پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر حضور یافت و از دستاوردهایی که واحدهای فناور مستقر در این  پارک علم و فناوری به نمایش گذاشته بودند، بازدید کرد. فناوران مستقر در این پارک علم و فناوری تجهیزاتی چون پهپاد سم پاش، نانو مواد گرافن، دستگاه الکتروتراپی کرانیال برای کاهش اضطراب، دستگاه اسکیمر پلاسمای سرد برای بازیافت آب‌های نامتعارف و تصفیه پساب شهری و صنعتی را در معرض نمایش گذاشتند.


بوشهر منطقه نوآور می‌شود
همچنین در این سفر، با هدف تبدیل منطقه تجاری بوشهر به منطقه دانش‌بنیان و نوآور، تفاهم نامه ایجاد کانون‌های فناوری و نوآوری با هدف پیشرفت دانایی محور شهر بوشهر منعقد شد.

منطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس یکی از مناطق پنج گانه علم و فناوری کشور به شمار می‌رود و در راستای حمایت و تسهیل استقرار و فعالیت مراکز فناورانه، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها، برای تبدیل شدن به اقتصاد دانایی محور این تفاهم‌نامه به صورت کنسرسیوم بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس، پارک علم و فناوری خلیج فارس، دانشگاه خلیج فارس، دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، شهرداری بندر بوشهر و شورای اسلامی منعقد شد.

بر اساس اعلام معاونت علمی، تقویت و توسعه همکاری‌ها و فعالیت‌های مشترک در راستای ایجاد پهنه‌های شهری فناور به منظور تبدیل بندر بوشهر به شهر دانایی با رویکرد کارآفرینی و فن آفرینی و کمک به تحقق برنامه‌های طرفین موضوع این تفاهم‌نامه  است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید