خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: واحدهای خدماتی، تولیدی، صنعتی و کشاورزی استان که به دلیل سیل دچار خسارت شده اند مورد حمایت قرار می گیرند.

به گزارش کارآفرین ناب، علی آشتاب در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: افراد شاغل در این واحدها بدون محدودیت تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می گیرند.
وی با اشاره به سفرهای معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روزهای گذشته به این استان اظهار داشت: مدیرعامل صندوق بازنشستگی نیز از مناطق خسارت دیده دلفان و چگنی و دوره بازدید کرد و در این راستا تمهیداتی برای سیلزدگان این مناطق در نظر گرفته شد.
آشتاب ادامه داد: همچنین پنج اکیپ سیار خدمات رسان درمانی و پنج اکیپ سیار فنی و حرفه ای برای خدمات خودرویی و تاسیساتی در مناطق سیلزده استان حضور دارند.
وی افزود: تاکنون 14 هزار بسته اقلام غذایی و مصرفی مورد نیاز به مناطق سیلزده استان ارسال شده است.
بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید