خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


مدیرعامل آب‌فا کشور:

تعرفه فعلی آب پاسخگوی ادامه پروژه‌ها نیست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور ضمن انتقاد از قیمت‌های فعلی آب گفت: واقعی شدن تعرفه ها به‌منظور خودگردانی پروژه‌های مشارکتی مهم‌ترین الزام برای تداوم پایدارتر پروژهای صنعت آب و فاضلاب است.
حمیدرضا جانباز امروز در مراسم امضای قراردادهای سرمایه‌گذاری در بخش آب و فاضلاب با بیان اینکه تعرفه‌های فعلی آب پاسخگوی امتداد پروژه‌ها نیست گفت: در حال حاضر در جزیره قشم آب هر مترمکعب ۳۰۰۰ تومان خریداری می‌شود که این در حالی است که تنها ۱۲۰ تومان به بخش روستایی به فروش می‌رسانیم.
وی ادامه داد: تا زمانی که مشکل مابه‌التفاوت قیمت آب برطرف نشود نمی‌توان به فکر تداوم سرمایه‌گذاری در بخش آب و فاضلاب بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه افزایش و استمرار اعتبارات ردیف خرید تضمینی آب و امکان استفاده از ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی می‌تواند در تداوم پایدار پروژه‌ها تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: علی‌رغم اینکه بخش آب در آیین نامه‌های صندوق توسعه ملی اصلاح شد اما همچنان آن‌طور که باید به بخش آب توجه نمی‌شود.

به گفته وی، امکان استفاده از اعتبارات مندرج در ردیف کمک‌های فنی و اعتباری خطوط انتقال، طرح‌های مشارکتی و فاضلاب و همچنین تداوم ظرفیت قانونی ایجاد شده به منظور واگذاری تخفیف پساب به بخش خصوصی جهت افزایش قراردادهای بیع متقابل می‌تواند در تداوم پروژه های آب و فاضلاب تاثیرگذار باشد.
جانباز با اشاره به سیر تکاملی توسعه مشارکت در آب و فاضلاب خاطرنشان کرد: ۵۱ هزار میلیارد ریال اخذ تسهیلات از بانک های توسعه ای، ۶۴ هزار میلیارد ریال از راه فاینانس خارجی داخلی و جاری، ۸۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت اسناد خزانه از طریق منابع دولتی و ۲۸ هزار میلیارد ریال پروژه های BOO  و BOT  و ROT  و همچنین ۲۶ هزار میلیارد ریال پروژه بیع متقابل از طریق منابع غیر دولتی تامین شده است.
به گفته وی در مجموع ۵۴ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در این بخش صورت گرفته است و باید گفت: که در اقدام اخیر بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال از محل فاینانس داخلی جهت تهیه لوله های مورد نیاز طرح های آب رسانی تامین شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب با اشاره به نتیجه اقدامات انجام گرفته در صنعت آب و فاضلاب در تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت بخش غیر دولتی اظهار کرد: ۳۰ قرارداد در بخش های مختلف تسویه خانه های آب و فاصلاب، خطوط انتقال، کاهش هدررفت در قالب پروژه های BOTو ‌ROT به ارزش ۱۵ هزار ۵۵ میلیارد ریال و ۶۳ قرارداد در بخش نمک زدایی، حدف فلزات سنگین و تولید همزمان آب وبرق به ارزش ۱۳ هزار ۳۶۸ میلیارد ریال به امضا رسید.
وی در خصوص دستآوردهای اخیر توسعه بخش مشارکت خصوصی در صنعت آب و فاضلاب گفت: تهیه و ابلاغ چهارچوب مدل های مالی مورد نیاز برای پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش آب و فاضلاب، خودگردان کردن قراردادهای موجود در صنعت و همچنین قانونی شدن خرید تضمینی آب جزو دستآوردهایی است که می‌توان نام برد.
جانباز با بیان اینکه در این حوزه تا کنون ۱۱۶ قرارداد با حجم سرمایه‌گذاری ۵۴ هزار میلیارد ریال مبادله شده، گفت: در حال حاضر بسیاری از آن‌ها در مرحله بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید