خانه    نقشه سایت    تلفن 021-26701198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


مشاور وزیر کار:

زنان با تحصیلات عالی شغل بهتری دارند

مشاور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعداد بیمه‌شدگان زن تامین اجتماعی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بالا رفتن میزان تحصیلات در زنان موجب یافتن کار بهتر برای آنها شده است.
وحیده نگین در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سالهای اخیر ملاحظه کردیم که رشد افزایش بیمه شدگان زن به مراتب بیش از مردان بوده است؛ شاید به این دلیل که ورودشان به بازار کار بیشتر شده است.

مشاور امور بانوان وزیر کار در عین حال مدرک و میزان تحصیلات را در ورود زنان به بازار کار موثر خواند و گفت: مطالعات نشان می‌دهد که داشتن تحصیلات عالی منجر به کار بهتر برایشان شده و ورود آنها به بازار کار را تسهیل کرده است.
نگین با بیان اینکه نقش زنان در ایجاد اشتغال و توسعه پایدار تاثیرات بین نسلی قابل توجهی دارد، خاطرنشان کرد: زنان همواره توانسته‌اند موانع و مشکلات را به شکل مطلوبی پشت سر بگذارند و موفقیت‌های اجتماعی خوبی به دست بیاورند.
به گفته وی، بسنده کردن به نقش این قشر در خانواده یکی از موانع پیشرفت آنها بوده است در حالی که نقش زن به عنوان مربی تربیتی در خانواده تنها ظرفیت و پتانسیل وی نیست و در صورتی که از سایر توانمندی‌های زنان در توسعه اجتماعی و اقتصادی بهره‌برداری شود در جلوگیری از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، کاهش فقر و نابرابری و آموزش و تربیت نسل آینده موثر خواهد بود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
گالری تصاویر

با ما در ارتباط باشید