خانه    نقشه سایت    تلفن 021-77597198     تماس با ما info@karafarinenab.ir

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آقای ملکی کارآفرینی که با وجود قطع نخاع بودن توانسته با ساخت انواع آب‌ نما و گلدان‌ در انبار خانه ‌اش، هم برای خود و هم برای دو نفر دیگر اشتغال ایجاد کند.


وقتی آلبوم قدیمی ‌اش را ورق می‌زند، گاهی لبخند و گاهی اخم چهره اش را می‌پوشاند.
آلبوم را می‌بندد و لب به سخن باز می‌کند، می‌گوید:« ۱۷ سال پیش درحالی که حدود ۱۸ سال سن داشتم، از روی کمباین کشاورزی در حال کار کردن روی زمین، به زمین می‌افتم و از ناحیه قفسه سینه ضایعه نخاعی می‌شوم. همین ضایعه نخاعی شدن سبب شد تا ویلچرنشین شوم و از قفسه سینه تا انگشتان پا بدنم بی حس و کم حرکت شود. »

زندگی هنوز ادامه دارد
آقای ملکی تصمیم گرفت با ازدواجش اتفاق تازه‌ای در زندگی رقم بزند، او با کسی ازدواج کرد که هم جنس خودش است.
همسر آقای ملکی گفت: یک سال است که با هم ازدواج کردیم و من از ناحیه چشم چپ نابینا هستم و به دلیل همین معلولیت، خود را هم جنس همسرم می‌دانم.
وی افزود: همسرم با وجود معلولیتی که دارد، در کار‌های خانه مانند جارو کشیدن، خرید منزل و دیگر کار‌ها کمکم می‌کند و از زندگی ام بسیار راضی هستم.

کسب موفقیت در زمینه ورزشی دومین قدم رو به زندگی
آقای ملکی در مسابقات کشوری رشته‌های ویلچر رانی و پرتاب وزنه توانست سه سال متوالی رتبه‌های برتر را کسب کند.
وی ورزش را امری ضروری در زندگی اش می‌داند و می‌گوید: معلولیت دلیل نمی‌شود که ورزش را کنار بگذارم و خانه نشین شوم.

کارآفرینی در انباری منزل
آقای ملکی این کارآفرین نکایی می‌گوید: قطع نخاع شدم، اما امید به زندگیم قطع نشد، دوباره روی پای خودم ایستادم و بالاخره یک سالی هست که تصمیم گرفتم دست به یک کاری بزنم تا از عهده خرج خودم و خانواده ام بر بیایم.
وی افزود: زیرزمین منزلم که صرفا انباری و بدون استفاده بود را به یک کارگاه تولید آب نما و گلدان تبدیل کردم.
این کارآفرین نکایی با بیان اینکه تمامی آثاری که خلق می‌کند با هم متفاوت است، گفت: آب و نما‌ها و گلدان‌هایی که در ابعاد مختلف می‌سازم، کار دست و ساخته ذهن خودم است و هیچ طرحی از قبل برای آن در نظر نمی‌گیرم.

آب نما‌هایی سبک و ضدآب نتیجه تلاش این معلول کارآفرین
ویلچرنشین بودن آقای ملکی سبب شد تا برای حمل و نقل آسان، این آب نما‌ها را با وزن کمتری بسازد.
این کارآفرین پر همت می‌گوید: آب نما‌هایی که در بازار هست، از جنس سنگ و سیمان و بسیار سنگین است، ولی آب نما‌هایی که من میسازم از جنس فوم و سیمان هست، به همین دلیل این آب نما‌ها ضد آب و سبک است.

 


کارآفرینی یک معلول برای دو فرد سالم
آقای ملکی سالی ۴۰ میلیون تومان از این کارگاه ۱۰۰ متری درآمد کسب می‌کند و درآمدی که روزی خودش و دو نفری که اینجا مشغول به کار کرده است را تامین می‌کند.
ملک یکی از افرادی که در کارگاه آقای ملکی مشغول به کار است، گفت: ما سه نفر در این کارگاه گلدان و آب نما در ابعاد مختلف طبق سفارش مشتری می‌سازیم و درآمد خوبی هم از این طریق به دست می‌آوریم.
وی افزود: نکته جالب توجه این است که یک معلول برای ما دو نفر شغل ایجاد کرده است.

 


خودنمایی هنر دست معلول کارآفرین در شهر‌های بزرگ
حالا هنر دستان این هنرمند معلول نه تنها در مازندران بلکه در شهر‌های دیگر هم خودنمایی می‌کند.
این کارآفرین معلول می‌گوید: آب نما‌ها و گلدان‌هایی که درست می‌کنم، به گل فروشی‌ها و مغازه‌های برخی شهر‌های مازندران، حتی استان‌های تهران، شیراز و اصفهان هم سفارش کار داشتم و فروختم.
آب نما‌هایی که آقای ملکی در این کارگاه می‌سازد، در اماکن خصوصی، عمومی و گردشگری نصب می‌شود و به طور میانگین قیمت هر آب نما در ابعاد یک متر، حدود یک میلیون تومان است.
ظهر شد و نیم روزی کاری آقای ملکی پس از ساخت آب نما و گلدان‌های کوچک و بزرگ به پایان رسید، من، اما ذهنم همچنان درگیر جمله این معلول کارآفرین است که می‌گفت: معلولیت زاییده فکر انسان است نه جسم انسان.


گزارش از: سیده حکیمه موسوی ازنی
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
* انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در «ماهنامه کارآفرین ناب» لزوماً به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 1000 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ورود کاربران

خبرنامه پیامکی
با ما در ارتباط باشید